Skocz do zawartości

2 pfennigi


Mj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia i Siostry:) Zwracam się do Was z prośbą albowiem mam problem z identyfikacją tej monety a to z uwagi na jej agonalny stan. Zdaję sobie sprawę że niewiele na niej widać, ale może po rewersie ktoś coś skojarzy. Szukałem po internecie i nic. Nawet roku nie mogę ustalić. Wydaje mi się jedynie, że początek to 17". Będę wdzięczny za wszelki info, w tym fotki monety w ładniejszym stanie zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadal nikt z Was nie kojarzy tej monety? Pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem podobne, ale różniły się np. rewersem albo zamiast naszej 2" miały II". Po bliższych porównaniach mojej monety z tymi, które znalazłem w sieci ustaliłem, że awers mojej wygląda mniej więcej tak:
2
PFENNIG
F.S.E.OBERV.
L.MVNTZ
17..
Na rewersie, jak pisałem wcześniej, jest monogram, ale czyj dokładnie tego nie wiem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, tak jak pisałeś moneta jest w bardzo kiepskim stanie, ale z tego co ty odczytałeś, być może szukałbym w :

Sachsen-Weimar-Eisenach , Carl Friedrich.
F.S.E.OBERV. L.MÜNTZ -legenda spotykana na tych monetach.

były bite mniej więcej w latach 1750-1755.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie od dziś teraz będę przerzucał wszystkie te strony żeby czegoś się o niej dowiedzieć. A co do jej stanu to niestety musiałem zrobić elektrolizę bo była prawie wcale nieczytelna, a chciałem sprawdzić co to za moniak. teraz chociaż wiem w jakim kierunku szukać. Dzięki raz jeszcze chłopaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monogram prawdopodobnie ten
F - na pewno
górne C-lub G - na pewno
George Frederick Charles (Georg Friedrich Karl), Margrave of Brandenburg-Bayreuth (Oberzulzbürg Castle (near Mühlhausen), 30 June 1688 – Bayreuth, 17 May 1735), was a German prince, member of the House of Hohenzollern, nominal Margrave of Brandenburg-Bayreuth-Kulmbach (1708–35) and Margrave of Brandenburg-Bayreuth (1726–35).

strona nominałowa
pisana po łuku wypukłym !!!

-----------
stylistyka zgodna 1726–35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kopi, to jest ta, chyba nawet rok ten sam. Właśnie wlazłem na internet żeby dalej pogrzebać, a tu proszę...:)Jeszcze raz dzięki. Pozdrówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie