Jump to content

CWS M55 - ile przetrwało?


s_boj

Recommended Posts

Z całą pewnością jest ten:
http://www.2rp.pl/motocykle/cws55/index.htm
Niestety znam go tylko z jednego zdjęcia, więc jakby ktoś miał więcej fotek, to będę wdzięczny.
Na kilku strona znalazłem jednak informację o dwóch zachowanych egzemplarzach, z których jeden miał zostać znaleziony na Wschodzie i sprowadzony do Polski.
http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=158:cws-m55-pierwszy-polski-seryjny-motocykl&catid=19:stare-motocykle&Itemid=553
http://www.weu1918-1939.pl/tabory/motocykle/m_55/dowodztwo_taborow_motocykle_m_55.html
Czy ktoś z Was może zweryfikować te dane?
Link to comment
Share on other sites

Ten czerwony należy do p.Fruby. Ja osobiście wiem jeszcze o jednej sztuce tej samej serii, którą posiada p.Fruba. Egz. o którym ja pisze jest na Podlasiu i stoi grzecznie w piwnicy od lat 60-tych. Oczywiście ma pewne braki, ale stoi w całości. Musze przyznać, że od wielu lat zabiegam o odkupienie tego egz. z Podlasia i jeszcze się nie udało. Jednak pewne postępy poczyniłem ponieważ ze 4 lata temu udało mi się od tego samego człowieka odkupić bmw r75 bez wózka bocznego w wersji tzw.syberyjskiej, a negocjacje zajeły mi kilka lat:-) Jak jechałem na Podlasie to pierwszego dnia odwiedzałem właściciela tych motocykli. Poza r75 odkupiłem silnik do nsu kalosza, cały silnik ale bez wału do zundappa sahary,kompletny dyfer do sahary+drugą obudowe i wiele gratów do r12. Wiem jednak, że kiedyś zostane właścicielem tego cws-a:-) Ostanio oglądałem ten motocykl na początku marca, ale o sprzedaży na razie nie ma mowy.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Fotek w tej chwili nie mam. W ubiegłą niedziele byłem na Podlasiu i oczywiście złożyłem wizyte właścicielowi tego motocykla. O sprzedaży nie ma na razie mowy. Ten motocykl u obecnego właściciela nigdy jeżdził nie będzie, ale sprzedać nie chce.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information