Jump to content
  • 0

Tabliczka

Listopadowy

Question

Kupiłem taki przedmiot ponieważ związany jest z miejscowością, której historią się interesuję. Chodzi o Okuniew. Wiem, że znaleziony został w okolicach tej wsi.

Natolin-Stasiów P.Mińsk Maz." (p. - powiat jak sądzę).

Co to za tabliczka, na czym była, co oznacza? Mi się z niczym nie kojarzy, a chciałbym coś o niej wiedzieć.

6 answers to this question

Recommended Posts

Kopijnik, dzięki! Kolega mówił mi, że to z bańki na mleko, ale jakoś nie byłem do konca przekonany. A jednak. Miejsce znaleziska: Okuniew. Więc ta informacja plus napisy z tabliczki wskazują, że jest to z mleczarni Natolin-Stasiów" z powiatu Mińsk Mazowiecki (prawdopodobnie gospodarstwo to mogło być w Okuniewie, ale nie koniecznie). Dobrze rozumuję?

Odnośnie regionalizmu; trafiłem w Pępowie podobną tabliczkę - mosiężną o wymiarach 10 na 4 cm z napisem Hoene Czaple 9; moim zdaniem też chyba z bańki na mleko. Poza tym kontekst tego jest tylko taki że rodzina Hoene trzymała w swoim ręku 7 majątków; czyli wspomniane Czaple, Pępowo, Leźno, Lniska, Borcz, Wyczechowo i Tokary. Sama tabliczka pochodzi z okresu międzywojennego.

Kupiłem taki przedmiot ponieważ związany jest z miejscowością, której historią się interesuję. Chodzi o Okuniew. Wiem, że znaleziony został w okolicach tej wsi.

Natolin-Stasiów P.Mińsk Maz." (p. - powiat jak sądzę).

Co to za tabliczka, na czym była, co oznacza? Mi się z niczym nie kojarzy, a chciałbym coś o niej wiedzieć.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information