Skocz do zawartości

Srebrne maleństwo


Władziu

Rekomendowane odpowiedzi

A tak mi się przypomniało, że coś takiego wpadło mi kiedyś w ręce. Znalezione w pow strzelińskim na Dolnym Śląsku. W pobliżu był krajcar pruski z 1753 (literka B").
Co do monety na zdjęciu to jest raczej jednostronna. Waga 0,33 g, śr 12mm.
Mam katalog monet niemieckich ale 1000 stron mnię się nie chce przeglądać więc bardzo proszę o jakieś wskazówki co do emitenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie ,mając katalog nie chce się przejrzeć ,poświecić czas tylko iść na łatwiznę i wstawić na forum!Wyobraź sobie że niektórzy ,żeby ci zidentyfikować twoją monetę muszą przejrzeć te 1000" stron!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigis jesteś wielki! Dzięki ogromne. Oczywiście z tym, że mi się nie chce to był trochę żart bo przeglądałem katalog co jakiś czas ale obejmuje monety od 1601 roku więc nie miałem szans. Próbowałem też z Kopickim ale człowiek traci koncentrację po kilkudziesięciu stronach a nie miałem punktu zaczepienia bo moneta nic mi kompletnie nie mówiła.
Tak więc chylę czoła i szczęśliwy biorę się do wypisywania metryczki. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odmian ienotowanych" u Kopickiego, można by stworzyć parę katalogów. Po pierwsze, to nie jest katalog szczegółowy, często autor pisze tylko o innych odmianach napisowych. Po drugie, katalog powstał przed erą internetu, co nie wymaga chyba dalszego wyjaśniania.

.........
Ps. Identyfikacja nie była trudna, czytelna moneta, przyzwoite zdjęcie, średnica, waga, miejsce znalezienia... oby każdy tak podchodził do tematu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie