Skocz do zawartości

Kilka monet rzymskich


Rekomendowane odpowiedzi

michał... postaraj się trochę i wykaż odrobinę inwencji. Zrób oddzielne fotki każdej monetki. Postaraj się o większą rozdzielczość i wyraźniejsze fotki. Awers i rewers, z przybliżonymi wymiarami i metalem z jakiego mniej więcej wykonane. Bo tak hurtem to można powiedzieć że są to przedmioty moneto podobne :)

pozdro
szczurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym to zrobił jednakże one do mnie dopiero idą pocztą i to są zdjęcia od znajomej która mi je odsprzedała po za grosze po nieudanej próbie założenia antykwariatu kilka lat temu.
Nie znam się na monetach rzymskich i nie mając lepszych zdjęć dalem te, aby się chociaż dowiedzieć co to za monety. Tym bardziej że zakup (1 sztuka za 1 zł) uznałem za opłacalny.
Tak więc prosze o wyrozumiałość i pomoc na tyle ile to możliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-2 to Licyniusz (właśc. Flavius Galerius Valerius Licinianus Licinius, ok. 260-325 r.) - cesarz rzymski od 11 listopada 308 do 18 września 324.
Awers: IMP C VAL LICIN LICINIVS P F AVG
Rewers: IOVI CONSERVATORI AVGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - to zdjęcie zrobione chyba dla żartów nie do ID,potrzebna jeszcze druga strona.
6-7 nie widzę napisów,postaraj się odczytać chodź kilka liter.Postaram się jeszcze rozwiązać zagadkę.
Jakbyś mógł to postaraj się robić zdjęcia tak by dół monety nie był czarny i wszystko trochę bliżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie