Jump to content

Garrett at pro


eksplor327

Recommended Posts

Witam wszystkich poszukiwaczy. Jestem nowy na forum i jeśli chodzi o poszukiwania też. Rok chodze z garrett ace 150 raz z lepszymi ,raz z gorszymi wynikami. Zastanawiam się nad zmianą sprzętu na garrett at pro. Czy jest to dobry sprzęt ,czy za lekko ponad dwa tyś. można kupić coś lepszego? Pozdrawiam i licze na pomoc.
Link to comment
Share on other sites

Ja chodzę osobiście na trybie pro zero bez dyskryminacji bo i tak kopię na ucho i częściowo ekran pokazuje w przybliżeniu więc dyskryminacji nie używam.Co do szukania pod wodą (brodzenie) jest super spisuje się ekstra używałem tylko na jeziorach nad morzem nie sprawdzałem więc może jest ktoś kto brodził w morzu .
Link to comment
Share on other sites

Ja poczatkowo miałem Ace 250 potem euro Ace, ale ciągneło do lepszych, objechałem Rutusy i x-terrę 705 ale niestety mialy problemy w terenie z dużymi ilościami żelaza. Ostatecznie kupiłem Garreta At pro i szczególnie monety wróciły na miejscówki, wcześniej jakby je wywiało. Myślałem nad xp goldmax, ale gdy poczytałem na innym forum, że pożera dużo prądu i wymaga 8 paluszków to cieszę się, że po niego nie sięgnąłem.
A tryb Pro to podstawa szukania tym wykrywaczem, w powietrzu niepozorny jakby słaby zasięg, to w ziemi chyba strata jest minimalna.
Jak dla mnie to za tą cenę, to mogli się postarać i zrobić w trybie standart inną częstotliwość np. tak jak ma Euro Ace, wtedy byłyby naprawdę dwa wykrywacze w jednym.
Link to comment
Share on other sites

Tryb zero,zapompuj do gruntu i kop stabilne sygnały a najlepij potestuj sobie w powietrzu na różnych fantach i wtedy będziesz miał rozeznanie.Co do wzbudzania to nowe At pro są ich pozbawione.Ja niestety kupiłem z wadą fabryczną,ale jednodniowy serwis pomógł i teraz nie wzbudza się nawet na maksymalnej czułości.
Link to comment
Share on other sites

pro-zero i do 40,wycinam żelazo oraz dźwięk na żelazo.wczoraj znalazłem nim dwa ogniwka łańcuszka,leżące w różnych miejscach na polu,do tego 6 boratynek.miejsce to wcześniej czesałem gti2500.
Link to comment
Share on other sites

Witam!
Jeśli chodzi o ustawienie dyskryminacji na zaśmieconych miejscówkach(takich nie brakuje) ustawiam dyskryminację żelaza na max.28 .Dyskryminacja ustawiona wyżej połączona z pracą na dużej cewce DD skutkuje maskowanie drobnych przedmiotów - sprawdzone w praktyce.
Pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Ja używałem do tej pory dykryminacji żelaza 35, i więcej nic nie wycięte. Przy niepewnych sygnałach włączam Iron Audio, ale spróbuję niższej.
Moim zdaniem największa zaleta AT pro to identyfikacja. Dyskryminację to w zasadzie mają dobrą wszystkie wykrywacze, bo wyciąć jakieś segmenty zeby nie było sygnalizacji jest łatwo. Natomiast poprawnie identyfikować to niestety nie wszystkie umieją.
Link to comment
Share on other sites

Witam!
Początkowo również ustawiałem dyskryminację żelaza na około 33-35 co skutkowało pomijaniem małych monetek na średnio zaśmiecony polu. Można podkręcić" tak wysoko dyskryminację ale tylko przy pracy z małą cewką gdzie głębokość nie odgrywa aż tak dużej roli a liczy się skuteczność i wydajność.
Pzdr.
Link to comment
Share on other sites

mariusz 1972,aby sprawdzić to co piszesz o wycinaniu na max 28,specjalnie kupiłem propointera garreta i wczoraj sprawdzałem tą teorię w terenie.niestety teoria nie prawdziwa.każde wskazanie poniżej 50,kończy się wykopaniem kolorowego śmiecia[czasami bardzo małego].teraz już nikt mnie nie przekona aby kopać coś o wskazaniu poniżej 53,chyba że na bardzo czystym polu.w miejscach gdzie chodzę,na 2 metrach kwadratowych,jest conajmniej 6 sygnałów poniżej 50.dziś też sprawdzałem ta teorię i praktyka wykazała inne zdanie.
Link to comment
Share on other sites

Witam!

Chodziło mi głównie o efekt maskowania i ustawienie dyskryminacji na zaśmieconych polach .W moim przypadku ustawienie dyskryminacji na powyżej 31 skutkuje efektem maskowania. Rufa u mnie znajduję monety na wskazaniach 41 są to np srebrne 3 fenigi Brandenburgia i inne np. maleńkie denarki 41-42 . Wszystko zależy od miejsca gdzie szukasz.
Pozdrawiam Mariusz.
Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem o jednym.
Rufa zrób mały eksperyment.
Połóż małego denarka lub inne sreberko obok kawałka żelaza i ustaw dyskryminację na 33-35 . Sprawdź wskazania i potem zrób to samo na dyskryminacji ustawionej na 28 zobaczysz różnicę.
Po wtóre ustawienie zbyt wysoko dyskryminacji skutkuje również utrata zasięgu w gruncie .
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Po wtóre ustawienie zbyt wysoko dyskryminacji skutkuje również utrata zasięgu w gruncie .

Tutaj zmiana z tych 28 na 33 raczej niewiele odetnie zasięgu. Prędzej więcej straciłbyś zmniejszając czułość o 2-3 kreski, niż zwiększając dyskryminację o 5 jednostek...

Pozdrawiam, K.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information