Skocz do zawartości

wydawnictwo Vesper i Byłem kierowcą Hitlera"


Dunczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Poznańskie wydawnictwo podjęło się wydania wspomnień Ericha Kempki, wczoraj oglądałem w księgarni i mam garśc refleksji. Wziąłem z półki, otworzyłem na stronach z fotkami i ... najbardziej znane zdjęcie rozbitego transportera Sdkfz. 250/1 szwedzkiej kompanii oddziału rozpoznawczego dywizji Nordland, na berlińskie ulicy, podpisane, że to pojazd 5 dywizji Wiking !!! Zdjęcie adiutanta Hitlera podpisane ostuf. Gubsche, a na następnej stronie zdjęcie tego samego gościa opuszczającego obóz jeniecki z prawidłowo napisanym nazwiskiem Gunsche. Dalej już nie przeglądałem. Nieważne, czy błędy wynikają z ignorancji czy niedbalstwa korektorów, robienie z ewentualnego czytelnika idioty, że kupi ten bubel stawia to wydawnictwo poza sferą moich zainteresowań. Z resztą to nie pierwsza ich wpadka, jak pamiętamy Deutsche soldaten" też potraktowana została podobnie. No cóż, kiedy w monografii dywizji Totenkopf, pana Solorza, znalazłem zdjęcie przedzierających się przez śniegi spadochroniarzy, z podpisem, że to żołnierze TK, była to ostatnia książka wydawnictwa Militaria, przeze mnie zakupiona.
Wiem, że wielu zamiarowało zakup wspomnień Kempki, ale jaką mamy gwarancję, że tłumacz też nie odwalił popeliny? Ja odpuściłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie