Jump to content
Sign in to follow this  
Bercik25

Okolice Rybnika

Recommended Posts

Witam wszystkich odkrywców !
Poszukuje ciekawych miejsc które warto by było odwiedzić nie daleko (Bełku,Orzesza,Czerwionki,Dębieńska,Palowic...)
Krótko mówiąc okolice Rybnika.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek Informacje, nie pogardzę również starą mapą tych rejonów.

Z góry dziękuje!

Jesteś początkującym ? Powiedz mi jeszcze jaki masz wykrywacz i mniej więcej ile km od Rybnika jesteś w stanie się wybrać ?

Jeśli chodzi o poszukiwania militarki to około roku poszukuje, no można powiedzieć że jestem w tym początkujący.

Sprzęt Garett Ace 250 z czasem mam zamiar kupić coś lepszego ale na początek jest on idealny.

Dokładniej to mieszkam w Bełku (około 13km) od Rybnika Więc zależy o której stronie Rybnika mówimy... ale myślę że do 40km w jego Obrębie powinienem dać radę się wybrać.

Jestem nowy na tym forum i nie wiem gdzie się odczytuje prywatne wiadomości, szukałem tego ale nie umiałem znaleźć proszę o pomoc...

Dziękuje dv6000 za informacje z pewnością się tam w najbliższym czasie wybiorę ale jeszcze nie wiem kiedy :)

Poszukiwacz666 Czemu nie, kiedyś możemy się wspólnie gdzieś wybrać :)

Słyszał ktoś z was o bitwie Wyrskiej ?

http://bitwawyrska.profort.org.pl/index.php

W okresie jej szczytowego nasilenia
w walkach po obu stronach brało udział kilkanaście tysięcy żołnierzy. Dlatego śmiało można stwierdzić, że była to największa bitwa, jaka rozegrała się we wrześniu 1939 roku na Górnym Śląsku "

Był ktoś kiedyś tam? interesują mnie miejsca gdzie to się wszystko działo i w ogóle, byłem tam raz pogoda nie dopisała bo strasznie lało nie wiem chyba byłem ze złej strony czy coś bo znajdowałem tylko same odłamki po 1h pojechałem do domu i tak to się skończyło mógł by ktoś zrobić jakąś mapkę z zaznaczonym miejscem ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam !

to była bitwa a raczej bitwy na terenie Gostyni i Wyr ja mieszkam w Gostyni dokładnie tereny znam dość dobrze. Wiec jak masz jakieś konkretne pytania to wal na pw lub email brydor@gmail.com

Co od potyczek na górnym sląsku to chyba jedna z pierwszych to festug glazin" nazwa mocno przesadzona ale tak figuruje w niemieckich raportach.

Cos wiecej tutaj
http://forum.zapomniany.rybnik.pl/viewtopic.php?t=1381

Lonewolf dzięki już zabieram się do czytania :)
poszukiwacz666 wysłałem ci wiadomość na PW.

Pozdrawiam!

Chciałbym odświeżyć temat chodzi tym razem o stawy,rzeczki, itp... w których bym mógł coś ciekawego znaleść w okolicach Rybnika a mianowicie chciałbym się wybrać z magnesem neodymowym :)

Pozdrawiam!

Ja mieszkam w Gliwicach i można by było sie wybrać na jakieś wykopki.. Bo samemu to troche nudno.

Hej. Mieszkam w tych okolicach (Żory, Belk, Rybnik) Uzywam Teknetics G2. Nie moge wysylac wiadomosci PW wiec prosze o kontakt Bercika i dv6000.
Interesuje mnie glownie drobnica.

Witam jestem tu nowy znam pare dobrych miejscówek w okolicach rybnika jakies 5km MIejscowosc SZczerbice gdzie kiedys stacionowaly wojska niemieckie udalo się znalesc pare ladnych fantow helm bagnety klamry jezeli ktos zainteresowany dodam zdj pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość jestem początkujący i mam nadzieje ze poznam kogoś kto pomoże mi ta pasje rozwijać NOah90