Skocz do zawartości

Przyczepki do armaty 40 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy są jakieś inne zdjęcia tej przyczepy amunicyjnej do armaty 40 mm niż z tym jednym konkretnym ciągnikiem: https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum19/fgghh.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokrętnie sformułowałeś pytanie ale, jak rozumiem nie chodzi Ci o ten konkretnie ciągnik, tylko o tę konkretną odmianę przyczepy. Wielkiej obfitości zdjęć przyczep amunicyjno-sprzętowych nie ma - a innych zdjęć tej konkretnej wersji przyczepy, laszanej", chyba nie widziałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było moim zamiarem utrudniać zrozumienie, przepraszam;-)

Ma Pan rację. Chodziło mi o tą konkretną (blaszaną) przyczepę. Wszystkie jej zdjęcia, które widziałem przedstawiają ją z ciągnikiem o numerze rejestracyjnym W 11-968.

W związku z tym, że ten akurat ciągnik był na stanie pokojowym 1 PAPlot. to zastanawiam się czy ta przyczepa to to przypadkiem nie jest jakiś prototyp testowany w 1 PAPlot. i nie przyjęty oficjalnie do uzbrojenia, a tylko użyty w czasie wojny, a potem zdobyty przez Niemców. Bo inne zdjęcia przyczep do ciągników C2P pokazują inny model, ten drewniany...

Wydaje mi się, też że w etacie baterii 40 mm typu A i B były tylko 3 rodzaje przyczepek: amunicyjno-sprzętowe, samochodowe do przewożenia materiałów pędnych i 1 artyleryjska przyczepka łączności. Jeżeli przyczepka amunicyjno-sprzętowa to jest ta drewniana to ta blaszana nijak nie pasuje jako normalne wyposażenie baterii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie