PUMA1 Napisano 4 Luty 2012 Autor Napisano 4 Luty 2012 Dziś wyszedłem w teren z Prospectorem 2 przy temperaturze około -8 stopni i wykrywacz zaczął wariować po około 20 minutach w terenie dziwnie się wzbudzał piszczał i cały czas sygnalizował że baterie są rozładowane dodam że założyłem nowe baterie ze sklepu i sprawdzałem na czujniku czy są dobre. Dziwne jest to że tak szybko siadły baterie po około 20 minutach w terenie . Spotkałem się praktycznie z takim przypadkiem pierwszy raz a miałem już wiele wykrywaczy. Po powrocie do domu i gdy wykrywacz był w ciepłym otoczeniu wszystko było ok pracował stabilnie i na tescie baterii wykrywacz pokazywał że są dobre, myślę że za szybko coś się rozładowują na mrozie. Dodam że w terenie zasięg drastycznie zmalał na statyku gdzie np. w domu łapie spokojnie puszkę aluminiową z około 65 cm. na wyraźnym sygnale to w terenie fiskarsa łapał z jakiś 30 cm. czyli drastycznie spadł zasięg.Mam pytanie a jak jest u innych użytkowników co mają Armandy Prospectory lub Prospectory 2 ?
salmon Napisano 5 Luty 2012 Napisano 5 Luty 2012 Witam. Jestem nowy na tym forum. Od około miesiąca posiadam Prospectora2. Przed tymi mrozami zdążyłem kilka razy wyjść z nim na rekonesans. Baterie siadały po około dwóch godzinach, przy temperaturze +3 - 0. Co do zasięgów to nie zauważyłem drastycznych spadków, no ale temperatura była wyższa niż w twoim przypadku.
karabin Napisano 5 Luty 2012 Napisano 5 Luty 2012 W czasie mrozów można poszaleć trochę dłużej wykrywką z akumulatorem,baterie klękają niemal natychmiast,nawet te nowe.Mróz automatycznie zmniejsza ich pojemność o kilkadziesiąt procent a co za tym idzie zmniejsza się zasięg i to bardzo. Można poeksperymentować z folią termiczną,taką jak okrywa się rannych w wypadkach,folia ta zapobiega wychłodzeniu tylko trzeba pamiętać że strona foli nie jest obojętna gdyż jedna ,,grzeje,,a druga ,,chłodzi,,
Szymekkx Napisano 5 Luty 2012 Napisano 5 Luty 2012 Panie PUMA1.miałem taki sam problem... włorzyłem naładowane baterie i wykrywacz mi pokazał ze nie ma baterii albo już się rozładowały po 15 minutach chodzenia, wymieniłem na drugie baterie i już było git. może tak samo zrób...
Szymekkx Napisano 5 Luty 2012 Napisano 5 Luty 2012 moim zdaniem to nie jest wina wykrywacza, bo wykrywacz powinnienen pracować ładnie nawet na minus 15...
RIDER Napisano 5 Luty 2012 Napisano 5 Luty 2012 Moim zdaniem to też zależy od wykrywacza jak wiadomo armandy są składane ręcznie,mój prospector na mrozie -12 wytrzymał jakieś 40min. ale nie wariował.Poprostu działał bez zarzutu do momentu sygnalizacji zużytych baterii potem nie dał się nawet włączyć.Po powrocie do domu i ogrzaniu sprzętu baterie musiałem wymienić,prawie całkiem się wyczerpały.
PUMA1 Napisano 5 Luty 2012 Autor Napisano 5 Luty 2012 Witam w instrukcji jest napisane Zasilanie: 2 sztuki baterii 9V 6F22 lub zamiennych akumulatorków. Charakteryzuje się niskim poborem prądu.Więc jeśli jest niski pobór prądu wykrywacz powinien więcej i dłużej pracować nawt na mrozie. Ciekawe jak by było jak bym zastosował jakieś akumulatorki czy momoże to w Prospektorze 2 czy raczej nie. W innych wykrywacz paluszki akumulatrorki starczały na sporo czasu nawet na mrozie.
RIDER Napisano 5 Luty 2012 Napisano 5 Luty 2012 Z akumulatorkami nie kombinowałem ale pewnie wytrzymają dłużej.Pokombinuję ze zwiększeniem pojemności(jeszcze dwie baterie)może podziała dłużej,generalnie jak jest więcej jak -5 to wykrywka zostaje w domu,niechce mi się targać kilofu:)
SHarky Napisano 6 Luty 2012 Napisano 6 Luty 2012 Wiadomo, iż to nie są najlepsze warunki na wykrywkę. To jednak jest elektronika, wszystko się tutaj może zdarzyć. Podobne zjawisko zachodzi w niektórych bateriach do tel. .
PUMA1 Napisano 15 Luty 2012 Autor Napisano 15 Luty 2012 Witam tak jak pisałem wcześniej po przyjściu do domu napięcie lekko wzrozło i jest niby ok ale już po chwili wykrywacz pokazuje że baterie są już słabe i należy je wymienić a były kupione nówki, sam nie wiem czy spowodowane jest to że mogą być baterie słabe choć nowe zakupione ze sklepu czy spowodowane tym że były na mrozie i się rozładowały.Cikawe jak by się zachowywał na akumulatorkach na mrozie lub przy 0 stopni.
marek5 Napisano 15 Luty 2012 Napisano 15 Luty 2012 Minusowe temperatury szkodza plastikowi,akumulatorki juz mi mniej wytrzymywaly jak bylo kolo 0 stopni .
armand Napisano 16 Luty 2012 Napisano 16 Luty 2012 Połowę prądu zużywanego przez wykrywacz pobiera głośnik. Aby zmniejszyć zużycie prądu polecam:1. Zmniejszyć głośność2. Używać słuchawki3. Pracować w trybie dynamicznym [dźwięk w tym trybie po wykryciu metalu trwa krótko, w przeciwieństwie do pracy statycznej, gdzie dźwięk trawa dosyć długo]
RIDER Napisano 17 Luty 2012 Napisano 17 Luty 2012 Ja prawie zawsze używam słuchawek ale mimo to ujemna temperatura znacznie skraca żywot zasilania.
Haharo Napisano 12 Październik 2012 Napisano 12 Październik 2012 Cóż kupiłem armand prospector 2 około 2 tygodnie temu. Kilka godzin w terenie przebywałem z nim raz, przy czym miałem w nim baterie, które otrzymałem od sprzedawcy. Rozładowały się one po jakichś 4 godzinach. Dziś kupiłem nowe baterie i chciałem wyjść wieczorem na dwie godziny. Niestety o dziwo baterie te wytrzymały (sic) jedynie 5 minut! Oczywiście jak w w przypadku innych komentujących, na początku wykrywacz pokazywał, iż baterie są pełne. Chciałbym przy tym podkreślić, że baterie były dobrej klasy a temperatura wahała się w przedziale 7 - 8 ˚C. Mam jeszcze jedną parę baterii, jeśli jutro sytuacja się powtórzy będę zmuszony zadzwonić do producenta.Pozdrawiam.
Tomax Napisano 12 Październik 2012 Napisano 12 Październik 2012 Zdarzyło mi się kupić baterie 9V, markowe z napięciem 7V. To mało popularne bateryjki i często długo leżą długo. Sprawdź miernikiem jakie mają napięcie przed włożeniem do wykrywki. Jak miałem penetratora to dwa długie wypady bez słuchawek dawało radę na nowych.
PUMA1 Napisano 13 Październik 2012 Autor Napisano 13 Październik 2012 Witam Prospector 2 super wykrywacz lecz zasilanie to kiepskie roziązanie warto by było pomyśleć o zasilaniu na paluszki , Tak jak kolega pisał baterie 9v ze sklepów są mało popularne i długo leżą w sklepach i zawsze jest kłopot że kupujemy już stare baterie, paluszki są bardzo popularne i w skepach są przeważnie nowe bo są popularne . Armand powinien pomyśleć o przerobieniu zasilania w wykrywaczach tym bardziej że w Prospektorze 2 zasilanie jest podłanczane na wtyki i można zrobić koszyki na paluszki te dziwne zasilanie może zniechęcić do zkupu wykrywacza . Ja miałem obawy właśnie że jest te zasilanie na 9v i się sprawdziło 9v tragedia , trzeba kupować tylko markowe albo dobre akumulatorki bo na zwykłych około 3 godzinki i po sprawie trzeba wymieniać a baterie dosyc drogie około 2 razy po 4 zł za zwykłe z marketu. Wykrywacz super ale zasilanie to złe kiepskie roziązanie.
RIDER Napisano 18 Październik 2012 Napisano 18 Październik 2012 Ja w swoim sprzęcie zastosowałem taki patent,dwie dodatkowe baterie.Żywotność zasilania wzrosła do trzech wypadów po 8h.
Piotr.Poszukiwacz Napisano 25 Październik 2012 Napisano 25 Październik 2012 Ekstra patent, nie spada? :)
major02 Napisano 1 Listopad 2012 Napisano 1 Listopad 2012 a możesz dać jakąś fotkę jak to po podłączyłeś ?? bo ja się boję że jak się za to zabiorę to coś zaraz spalę:)
RIDER Napisano 7 Listopad 2012 Napisano 7 Listopad 2012 Niestety nie dysponuję żadną fotką bo sprzęt już zmienił właściciela,ale jakbyś miał jakiś kłopot to wal na priv. chętnie pomogę.
armand Napisano 7 Listopad 2012 Napisano 7 Listopad 2012 Do ZEWNĘTRZNYCH przewodów we wtyczce można dołączyć zasilanie z baterii lub akumulatorków o napięciu od 14 do 18V. Uwaga! Do czerwonego przewodu podłączamy plus zasilania zewnętrznego, do czarnego przewodu podłączamy minus zasilania. Uwaga! Odwrotne podłączenie plusa i minusa powoduje uszkodzenie płytki drukowanej. Równoległe podłączanie baterii jak wykonano na rysunku nie jest polecane. Jedna z baterii może wykazać rozładowanie lub zwarcie, druga się rozgrzeje i będzie gorąco.
fuks_ag Napisano 8 Listopad 2012 Napisano 8 Listopad 2012 Patrząc na schemat kolega Rider przedobrzył bo zewnętrzne dwie baterie połączył szeregowo a(zakładam że wszystkie ogniwa mają te samew przybliżebiu napięcia np. 1.5v ) następnie podpiął równolegle pod wtyczkę. Błąd jest taki że zamiast zwiększyć amperaż zwiększył napię cie dwukrotnie i jak słusznie zauważył kolega Armand możebyć gorąco, spali się jakiś scalak. Właściwe rozwiązanie polega na podłączeniu po jednej zewnętrznej baterii do ogniw w wykrywaczu(dotyczy schematu kolegiRidera ).,
fuks_ag Napisano 8 Listopad 2012 Napisano 8 Listopad 2012 Jest jeszcze jedna możliwość połączenia dodatkowego równoległego zasilania zewnetrznegonętrznego mostkując dwa wewnętrzne piny we wtyczce
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.