Jump to content

mała moneta 15mm


armata21

Recommended Posts

Proszę o identyfikacje takiego cudaka. Nie wiem nawet czy jest to na pewno moneta czy też może jakiś guzik, czy też może po prostu jakiś złomek ;). Średnica 15mm, nie jestem pewien z jakiego materiału jest wykonana, wygląda na miedzianą, jednak awers dziwnie mieni się w świetle jakby był posrebrzany. Bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi czym może to być.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, postaram się, chociaż nie wiem czy coś jeszcze z aparatu wycisnę;) Od siebie mogę jeszcze dodać, że rewers jest kompletnie wytarty/nieczytelny więc jego zdjęcia raczej nic nie pomogą, widać jedynie na nim na środku ślad jakby po uszku od guzika ( ale byłoby ono położone skośnie względem awersu więc może to jakaś arośl" ). Na awersie podobnie, oprócz profilu który jest widoczny na zdjęciach nie ma absolutnie nic więcej, żadnych liter, po prostu sama facjata i tyle :/
Link to comment
Share on other sites

No właśnie też mi te dwa ślady nie dają spokoju, ale tak jak już napisałem jakby był to guzik to ten profil byłby mocno pochylony do przodu w porównaniu ze zdjęciami to o jakieś 45 stopni to raz, a dwa jaki sens ma robienie tak cienkiego i tak małego guzika. Właśnie dlatego umieściłem to na forum ;)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information