Skocz do zawartości

Wiertarka do czyszczenia


MK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100 punktów:
Po elektrolizie czy ostatnio autolizie traktuję przedmioty wiertarą i szczotką mosiężną. Ale... Jeśli są głębokie wżery, to fajnie czyści, ale mocniej dociskając - i tu problem - robią sie na stali widoczne rysy. Jeśli wżery są mniejsze to nawet średnio dociskając rysy się robią. Co robicie Wy? Używacie wiertarki czy ręcznej szczotki? A co ja mam robić?
Na razie pójdę spać, czekam na odp.
Pozdrawiam - Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór panie Michale:)
to zateży z jakiego tworzywa jest zrobiony przedmiot i jakiej wielkości są wrzery. Ja osobiście wolę stosować elektrolizę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro szczotką, zobaczymy co to da. A jeśli macie np. hełm bez wżerów, tylko korozja, to co - papier ścierny czy wiertarka umieszczona tak pod kątem, żeby ni rysować za bardzo? Mam taki problem z ruską '36 więc wolę wcześniej zapytać, żeby jej nie schrzanić. Szkoda by było.
Dzięki za odp.
Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując szczotki w kolorze złotym sprawdźcie czy są z mosiadzu. Wielu tanich producentów pokrywa stalowe druty mosiadzem, a mozna poznać je po sczytach drucików które jeśli są stalowe zawsze bedą miały kolor srebrny. Poza tym szczotki mosiężne są odpowiednio droższe.
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dodam jeszcze, że taka największa stalowa prowadzona pod kątem do przedmiotu i tylko lekko dociskana jest świetna do czyszczenia lekko zardzewiałych płaskich powierzchni - np. z łuską od Paka 40 i KwK 40 działa cuda :) i daje połysk. Do rzeczy, z których się zbytnio wiele nie da zrobić (wykopy bagnetów np.) jest dobra każda, testowałem ostatnio różne materiały, wielkości, obrazowo ująłbym: Do takich rzeczy jest to jeden ****.
Jeśli jednak coś wystaje - często trzeba użyć ręcznej, przejechałem się na tym ostatnio, bo można albo zostawić głębokie jak na stal rysy, albo urwać jakąś część (też się przytrafiło).
Tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie