Skocz do zawartości

Pęknięta cewka ace150


newton21211

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomocy na żywicy od dołu cewki mam dwa pęknięcia,ostatnio zauważyłem większą niedokładność mojej wykrywki.Mianowicieczasem jak wymiatam bije mi sygnał w jedną stronę a w drugą już nie albo dwa różne z detekcją też nie to samo czy mogę jakoś podratować cewkę?np.jakiś klej w szczelinę,czy coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swego doświadczenia mogę jedynie napisać, że jak pokleiłem takie pęknięcia klejem cyjanoakrylowym (dokładnej nazwy nie pamiętam) to się z powrotem rozpękło dokładnie w tych samych miejscach. Więc jeśli już kleić to chyba raczej czymś elastycznym typu silikon.
Ja już nie kleję, bo mi to wisi :), nie zauważyłem, żeby wykrywacz zachowywał się drastycznie inaczej z tą popękaną cewką. Objawy, które opisałeś może mają związek z uszkodzeniem cewki, ale takie sygnały zdarzają się IMO i na nówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ją wysusz i pęknięcia zasmaruj masą o nazwie REINZOSIL,to coś podobnego do silikonu ale o wiele lepsze,stosuje síę to zamiast uszczelek w silnikach.Atom tego nie ruszy:),tubka ok 20 zeta. Pytaj w sklepach motoryzacyjnych lub u mechaników. Zwykły silikon poodłazi a ta masa nigdy.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sklejone to przyda się na osłona .
Wg patentu jednego z użytkowników forum można sobie zrobić samemu z peszela który jest używany przez elektryków .
Wystarczy odcinek około 1 metra i kawałek taśmy klejącej .
Peszel naciąć wzdłuż , nałożyć na cewkę , miejsce styku skleić taśmą klejącą i można być spokojnym o uszkodzenia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie