Jump to content

Radawnica, gm. Złotów - ulewa obnażyła ludzkie szczątki


Recommended Posts

Ulewne deszcze występujące w ostatnich dniach spowodowały liczne osunięcia gruntu i wypłukały miejscami głębokie rowy. W jednym z takich rowów-osuwisk w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza w Radawnicy odkryte zostały szczątki niemieckiego żołnierza.
O tym zdarzeniu poinformowano Stowarzyszenie „POMOST” z Poznania, które zajmuje się zbieraniem szczątków żołnierzy niemieckich. Następnego dnia, pracownicy Stowarzyszenia przeprowadzili prace poszukiwawcze w osuwisku, w wyniku których odnalezione zostały szczątki pięciu osób.
Nie znaleziono niestety tzw. nieśmiertelników, co uniemożliwia identyfikację poległych. Zdaniem fachowców było to kolejne miejsce pochówku, więc być może ustalenie tożsamości nastąpiło wcześniej.
Zakres prac poszukiwawczych ograniczony był do obszaru wymytego przez wodę. Czy skarpa przy Radawnickim cmentarzu kryje jeszcze jakąś tajemnicę, tego na razie nie wiemy.
Według informacji pracowników Stowarzyszenia nie są to ostatnie prace prowadzone na terenie Radawnicy, a tym bardziej na terenie gminy Złotów. (opracowano w oparciu o informację Urzędu Gminy Złotów).

http://zlotowskie.pl/index.php?art=6813
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information