Skocz do zawartości

Polskie armaty polowe 75 mm.- pytania wątpliwości


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam co jak koledzy się ustosunkują do poniższej listy :

- schneider 1897 - 75 mm - standardowa sprawa nie ma co się rozwodzić...

Dalej jest też prosto
- prawosławka wz 1902/26 czyli 3 koszulkowane do amunicji armaty 1897 75 mm


- prawosławne wz 1902/31 czyli 3" koszulkowane do 75mm wz armaty 1897 - i pierwsze pytanie - jakie różnice były pomiędzy przeróbkami 02/26 a 02/31poza zmianą wyrzutnika??????????

- armata wz1894/30 koszulkowana do amunicji 75 mm armaty 1897 - no i tutaj zaczyna się kilka pytań : lufa była z brązu więc domyyślam się że chodzi o 8cn CK armatę forteczną wz 1894 , czy tak ???
Gdzie takie przekoszulkowane armaty zostały umiejscowione ( Przemyśl????) wiem że wykonano koszulkowanie co najmniej 5 takich armat ...



Ktokolwiek widział, słyszał , ktokolwiek coś wie proszę o zabranie głosu w temacie bo ja już zgłupiałem .


Pozdrawiam


PATRON - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic odkrywczego nie napisze, ale armaty twierdzy Krakow po jej skasowaniu i rozbrojeniu zostały wykorzystane od uzbrojenia pociagow pancernych...moze to jest jakis trop gdzie wyladowały te przekalibrowane egzemplarze ???, Przemysl w tych dywagacjach odpada w ogóle, z racji ze po kapitulacji w 1915 roku, nie bylo tam juz zadnych armat fortecznych ani nieuszkodzonych fortyfikacji gdzie mozna by było je zainstalować,
P.S.przy okazji spotkałem sie z relacjami o wykorzystaniu austriackich armat M5 8 cm ( a faktycznie 76,5) w czasie kampanii wrzesniowej, miedzy innymi w rejonie Skoczowa, ale byly to armaty raczej w oryginalnym kalibrze, bowiem po wyczerpaniu amunicji byli spiane na straty ( brak trakcji czyli mozliwosci ewakuacji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie