Skocz do zawartości

1995.Tuskegee Airmen


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak donosi Kaczor82 już w przyszłym roku będzie niezła gradka dla pasjonatów skrzydeł :)
No ale by nie było że nie film ma swój pierwowzór z roku 1995 który to nakręciła stacja HBO.
Głównego bohatera Hannibala Lee poznajemy w czasie szkolenia w bazie wojskowej w Tuskegee w Alabamie. On i jego koledzy mimo wysokich kwalifikacji, spotykają się z rasistowskimi uprzedzeniami dowódców. Ważne misje powierzane są tylko białym lotnikom. Dopiero gest żony prezydenta USA Eleanor Roosevelt, która odwiedza Tuskegee i wsiada do samolotu z jednym z czarnoskórych pilotów i sprawia że stereotypy zostają przełamane.
trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=OvYvQcppaU4
Pozdrawiam Kurt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie się zakręciłem, uprzejmie przepraszam za pomyłkę (przemęczenie po pracy)Proszę przenieść w miarę możliwości wątek do odpowiedniego działu.
Pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek tak się w nocy zakręciłem że walnołem temat na głównym, na szczęście oprzytomniałem o godz 03:24:36 w której to poprosiłem admina o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu co też uczynił :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie