Skocz do zawartości

Kolba Mosin wz.44


speiderman8

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Zakupiłem kolbę Mosina - prawdopodobnie wojenną (Waszym zdaniem wojenna?). Zależy mi na konserwacji tejże. Jest w stanie bardzo dobrym (nieuszkodzona, niepopękana, nie ma pleśni itp.), występują tylko ślady użytkowania (co dodaje uroku). Wykonana jest oczywiście z sosny syberyjskiej niestety jest pokryta prawdopodobnie smarem, który powoduje, że barwa jest ciemniejsza niż powinna być. Dotyczy to szczególnie nakładki (ona jest w gorszym stanie ale jest w do uratowania). Przetarłem papierem, oczywiście nie ściernym,co widać na zdjęciu płetwy kolby (w rzeczywistości płetwa jest troszkę ciemniejsza). Doradźcie czy warto coś z tym robić i jeśli tak to jakie czynności podjąć.
Napisano

Nakładka jako całość - jest jeszcze ciemniejsza od kolby i ma pęknięcia, lecz myśle, że jest do uratowania (tym bardziej warto się postarać, że oryginalne II wojenne nakładki do mosinów są już bardzo trudno dostępne)

Napisano
Więc przypominam pytanie: czy warto próbować usunąć warstwę smaru, która zniekształca barwę kolby, która jest wykonana z drewna sosny syberyjskiej. Jeśli warto to jak to zrobić bez ryzyka uszkodzenia?
Napisano
Wykonana jest oczywiście z sosny syberyjskiej" - nie sosny a brzozy syberyjskiej.

Przebarwień po smarze wynikłego w głąb drewna się nie pozbędziesz.Możesz przeszorować ją gąbką z płynem do naczyń po czym dokładnie wypłukać ciepłą wodą.Miałem podobnie uświniony smarem przypadek i pomogło.
Potem wysuszyć i natrzeć środkiem do pielęgnacji drewnianych osad broni.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie