Skocz do zawartości
  • 0

Hełm wz. 31


SZZ

Pytanie

Witam!
Czy może ktoś mi pomóc w dowiedzeniu się czegoś na temat najnowszego nabytku?
Kupiłem ostatnio na allegro od sprzedawcy z Nowego Sącza ładnie zachowany dzwon hełmu wz. 31, niestety sprzedawca nic nie wie na temat jego przeszłości.
Jak odróżnić czy jest to Ludwików, cz Silesia?
Częściowo jest on pokryty zieloną farbą, ale nie jest to salamandra (reszta farby została starta jakimś urządzeniem do polerowania).
I jak dla mnie najciekawsze - na mosiężnym nicie z tyłu hełmu nie ma na zewnętrznej stronie oznaczenia odbioru wojskowego - co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Czy może ktoś mi pomóc w dowiedzeniu się czegoś na temat najnowszego nabytku?
Kupiłem ostatnio na allegro od sprzedawcy z Nowego Sącza ładnie zachowany dzwon hełmu wz. 31, niestety sprzedawca nic nie wie na temat jego przeszłości.
Jak odróżnić czy jest to Ludwików, cz Silesia?
Częściowo jest on pokryty zieloną farbą, ale nie jest to salamandra (reszta farby została starta jakimś urządzeniem do polerowania).
I jak dla mnie najciekawsze - na mosiężnym nicie z tyłu hełmu nie ma na zewnętrznej stronie oznaczenia odbioru wojskowego - co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Ale co może oznaczać brak bicia odbioru na nicie mosiężnym, który nie jest płaski - a wypukły. czy Silesia miała takie same bicie odbioru, jak Ludwików?
Pozdrawiam:-)
SZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie