Skocz do zawartości

Izba Celna


Rekomendowane odpowiedzi

Po dokonaniu oględzin przez biegłego z zakresu historii sztuki zatrzymane towary uznane zostały za przedmioty o cechach zabytku, ale nie będące zabytkiem, na wywóz których wymagane jest zaświadczenie wydane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Co to znaczy?
\"Nie jest zabytkiem ale ma cechy zabytku?\"
Moze mi to ktos madry wytlumaczyc?

Bo ja zglupialem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bierze pensję z z naszych podatków,orzekł że ta pikelhauba jest skarbem,dobrem kultury,chociaż średnio inteligentny użytkownik np Alledrogo widzi że to czeska imitacja za 50 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot,pikelhauba,umieszczona jest na pierwszej stronie.Strach pomyśleć ile pseudo skarbów zostało zakwestionowanych przez ten urząd.A za niekompetencje tego urzędu płaci pan,pani,społeczństwo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mogą zatrzymać do weryfikacji- za to biegli kasiorę otrzymują:)
Ale nie matrw się takimi rzeczami jak nie sa cenne to oddadzą.
I w gestii wywożącego jest umieć udowodnić że nie przekracza wartości 4000Euro taki eksponat mimo ze moze być starszy niż 50lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem że umarł w Izraelu pan który wydał wyrok śmierci na kogoś z mojej rodziny wroku 1953.Był jednym z żołnierzy wyklętych.Pan który umarł pobierał 14 tys emerytury,tyle płacicie co miesiąc innym mordecom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie