Skocz do zawartości

Ostmedaille


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam Ostmedaille z kopertą i próbuję ustalić jego producenta. Na odznaczeniu tj. na kóleczku nie ma żadnej sygnatury, ale jest napis na kopercie. Niestety koperta jest przerwana w ten sposób, że widoczna jest tylko część napisu.

Brzmi on und Ziseieur-Innung Berlin". Czy na tej podstawie można określić producenta? Znalazłem w necie listę zidentyfikowanych producentów, ale niestety ten napis nie pasuje do żadnego z wymienionych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że chyba jestem trochę ślepy, bo faktycznie jest tam napisane ZISELEUR a nie jak podałem ZISEIEUR :)To dlatego wcześniej google nic mi nie pokazywało.
Dzięki za pomoc i sorry za zawracanie 4 liter. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziseleur - cyzelator - 1. człowiek starannie wykonujący swoją pracę, zwłaszcza artystyczną, dbający o każdy szczegół, opracowujący coś dokładnie, drobiazgowo
2. artysta lub rzemieślnik zajmujący się cyzelowaniem odlewów metalowych
Ostmedalie wykonana przez zwiazek pracownikow cechu grawerow i cyzelatorow w Berlinie
Jesli nie ma bicia producenta na koleczku(tak jak to jest w innych przypadkach np.1,6 itp) mozna wnioskowac ze wlasnie ten cech jest producentem Ostmedaille.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziękuję za odpowiedzi. Tak, mam praktycznie 100% pewności, że medal i koperta to komplet, więc myślę, że producent już ustalony.
Zastanawiam się czy można ustalić producenta Winterschlachta, jeśli nie ma sygnatury na kółeczku i nie dysponuję się kopertą do kompletu? Wiem, że w przypadku wielu innych odznaczeń, można określić wytwórcę na podstawie cech charakterystycznych dla poszczególnych producentów. Czy podobnie jest w przypadku Winterschlachtów? Czy istnieją jakieś znaki szczególne" po których można odróżniać producentów tego odznaczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie