Jump to content

medalion


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Stanowczo ubolewam,że znana Ci jest wyłącznie technika złocenia, metodą galwaniczną.Poszukaj w necie o innych technikach i o kroju czcionki również.Napisz na priva to podam Ci bibliografię,a dalszą dyskusję uważam,za bezprzedmiotową.
Jeżeli życzysz sobie nabyć katalogi włoskie,czy niemieckie dot.medalików.krzyżyków to również podam ci tytuły,w które będziesz mógł w necie się zaopatrzyć.
Link to comment
Share on other sites

hajtman, czy ty naprawdę nie widzisz różnicy w otoczkach monet które tu zamieściłeś a otoczką medalika??? Jedne z pierwszych monet z podobną otoczką to monety brytyjskie z lat 20-tych XIX wieku. Otoczka w tych monetach nie jest jednak tak perfekcyjnie wykonana jak ta w medaliku.
Nadal czekam na tych specjalistów włoskich którymi tu straszysz;)a nie na przykłady zupełnie innych technik wykonania otoczki które zapodajesz...
Link to comment
Share on other sites

Ja nic nie straszę,a to nie są monety tylko medaliki( tyle to taki specjalista ,powinieneś wiedzieć),które wywodzą się z co prawda z monety, talara Mansfelda wybitego w 1521 roku.Wybijane od poczatku XVII wieku w Kremnicy.Są to medaliki żółnierskie,które z czasem przyjeli marynarze (z uwagi na łódke i sztorm),a w XIX stały się medalikiem podróżnym.
I rant w nich jest taki jaki chciałeś.Zeby zakończyć już tą zbędną dyskusję ,to obiecuję Ci,że po świętach wkleje zdjecia typowych medalików z jak to chciałeś ,drugiej połowy XIX wieku,to zobaczysz sobie ranty i typową(hm) dla tego okresu czcionkę.

P.s.Jeśli chodzi o włoskich specjalistów to mam Ci podać nazwiska ,czy bibliografię?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information