Skocz do zawartości

medalion


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

witam.powiedzcie mi czy to jest medal czy troche większy medalik(WYS-40MM GRUBOSC-5MM),jak stary on może byc.napisy przy matce boskiej;B.V.M.DEL SS.ROSSARIO.druga strona;SIA LODATO LE SS.SACRAMENTO.POZDRO

  • 2 weeks later...
Napisano
Medalik włoski ,typowy dla XVIII wieku(był chyba srebrzony)
Awers:Niech Będzie Pochwalony Przenajświętszy Sakrament.
Rewers:Błogosławiona Dziewica Maria z Przenajświętszym Różańcem.
Pzdr.Jura
Napisano
Proszę zapodaj jakieś przykłady na podobne wykonanie krój pisma i metodę powlekania galwanicznego w XVIII w. I podaj tych zpiecalistow italiañskich... A na marginesie nie nadszarpnij sie czasem...
Napisano
Stanowczo ubolewam,że znana Ci jest wyłącznie technika złocenia, metodą galwaniczną.Poszukaj w necie o innych technikach i o kroju czcionki również.Napisz na priva to podam Ci bibliografię,a dalszą dyskusję uważam,za bezprzedmiotową.
Jeżeli życzysz sobie nabyć katalogi włoskie,czy niemieckie dot.medalików.krzyżyków to również podam ci tytuły,w które będziesz mógł w necie się zaopatrzyć.
Napisano
zamiast ubolewać podaj przykłady podobnego rantu i kroju pisma na czymś XVIII wiecznym. Nie wstydź się tu też można zamieszczać nie tylko przez priv.
Napisano
Mówisz i masz,nawet z XVII wieku podobne ranty:

http://www.coinarchives.com/w/results.php?results=100&search=georgstaler

Resztę już sobie sam wyszukaj.
Napisano
hajtman, czy ty naprawdę nie widzisz różnicy w otoczkach monet które tu zamieściłeś a otoczką medalika??? Jedne z pierwszych monet z podobną otoczką to monety brytyjskie z lat 20-tych XIX wieku. Otoczka w tych monetach nie jest jednak tak perfekcyjnie wykonana jak ta w medaliku.
Nadal czekam na tych specjalistów włoskich którymi tu straszysz;)a nie na przykłady zupełnie innych technik wykonania otoczki które zapodajesz...
Napisano
Ja nic nie straszę,a to nie są monety tylko medaliki( tyle to taki specjalista ,powinieneś wiedzieć),które wywodzą się z co prawda z monety, talara Mansfelda wybitego w 1521 roku.Wybijane od poczatku XVII wieku w Kremnicy.Są to medaliki żółnierskie,które z czasem przyjeli marynarze (z uwagi na łódke i sztorm),a w XIX stały się medalikiem podróżnym.
I rant w nich jest taki jaki chciałeś.Zeby zakończyć już tą zbędną dyskusję ,to obiecuję Ci,że po świętach wkleje zdjecia typowych medalików z jak to chciałeś ,drugiej połowy XIX wieku,to zobaczysz sobie ranty i typową(hm) dla tego okresu czcionkę.

P.s.Jeśli chodzi o włoskich specjalistów to mam Ci podać nazwiska ,czy bibliografię?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie