Skocz do zawartości

Kolekcje WHW cz. 5


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
do Kolegi Kopacza1
Pytałem kolekcjonerów WHW z Niemiec o szklaną odznakę z Hitlerem w kolorze żółtym.
Według nich to KOPIA. W Niemczech wszystkie szklane odznaki z wizerunkiem Adolfa Hitlera z tej serii niestety to kopie. Ale fajna ciekawostka w kolekcji.

pozdrawiam

fips24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Fips24 zapewniam że jest to orginał,kolekcjonerzy z niemiec nie są dla mnie autorytetem i często się mylą zwłaszcza nie mając fancików wytwarzanych w obecnych granicach RP.W swojej kolekcji posiadam wiele walorów które śmiało mogłyby być ujęte w katalogach jako odmiany.Nie mam zamiaru wyprowadzać niemców z błędu dodam jedynie że jest to szkiełko wykopkowe" Mogło być tak że jednego z wytwórców poniosło lub zwykłe ludzkie zagapienie się i poszła partia kilku sztuk w innym kolorze.Nie takie rzeczy historia odnotowała np.błędy w mennicach państwowych itp.a co tu dopiero z Adolfem H.

Pozdrawiam i życzę wielu podobnych odzynków" w kolekcji.
KOPACZ1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja z ostatniej chwili. Kolekcjoner z Austrii ma także kolorowego Adolfa tyle ze pomarańczowego. Z tego co powiedział to kolorowe Adolfy miały być rzekomymi próbnymi sztukami i są bardzo bardzo rzadkie.
Tak więc zbyt szybko wydana opinia, zwracam honor :)

pozdrawiam
fips24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie