Skocz do zawartości

Prośba do posiadaczy X-Terry 705


Raptile

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Proszę bardzo. Właśnie zrobiłem. Tak to wygląda. Czułość max. Testy w powietrzu.
1gr. 28cm
5gr. 30cm
10gr. 25cm
20gr. 28cm
50gr.30cm
1zł. 32cm
2zł./5zł 33cm.
W trybie prospecting zasięgi większe o ok. 1-2 cm.
Napisano
Wielkie Dzięki kol. doktordetektor, masz u mnie piwko ;) Też zrobiłem test z monetami i uzyskałem podobne rezultaty. Dźwięki były słabe, ale w miarę równe i powtarzalne. Dla porównania wrzucę zasięgi jakie uzyskał kol. pako151515.
Sens=28, GB=nie dopasowane + różne magnetyczne rzeczy w pokoju
1gr=29-30cm,
5gr=34cm,
10gr=24cm,
50gr=28cm,
1zł= 32cm,
5zł=36cm,

pozdro!
Napisano
Donek zależy jaki masz staż z wykrywaczem:) Ogółem ja mam od niedawna i tak jak chodziłem ze smętkiem, proximą to fantów nie miałem a teraz jest owocnie:) Moim zdaniem the best!
Napisano
od 2 latach chodzilem z kanarkiem ace 250 i nie narzekalem troche fantow ciekawych uzbieralem,ale teraz przyszla pora na coś lepszego.brałem pod uwage kilka egzemplarzy,omega 8000,teknetics g2,fisher f5 i minelab x-terra 705.Niech wspomne interesuje mnie drobnica kolorek.Czytam różne fora i zaczynam cofać się w rozwoju,psychike mam już tak skopaną że nie wiem co i jak.jeśli zdecyduje się na x-terre 705 to z jaką cewką ? i gdzie najlepiej kupić.
Napisano
Kol. Donek ja chodziłem 1 sezon z Ace250, potem przesiadłem się na X-terke. Zanim zmieniłem wykrywke miałem to samo co Ty, czyli im więcej czytałem tym mniej wiedziałem. Z wykrywaczy z tej półki mogę polecić X-terke 705 i Fishera F70. Polowałem na F70 ale trafiła się używana X-Terra. Jako użytkownik mogę powiedzieć, ze X-Terra 705 to bardzo przyjemny, łatwy w obsłudze wykrywacz, na pewno jest stabilniejsza od kanarka, długo wytrzymuje na akumulatorkach, całość konstrukcji sprawia solidne wrażenie, na początku miałem problem z namierzaniem sondą DD, ale się już przyzwyczaiłem i jest ok. Ale X705 ma jeden dość poważny minus, pękające uszy od sondy... Radze od razu je jakoś wzmocnić. Jeśli chciałbyś wykorzystał pełny potencjał wykrywacza to radze dokupić słuchawki.
pozdro!
Napisano
Kol. Samgnus uszy" i słuchawki to nie bzdura. Ucho w swojej sondzie mam już pęknięte, a z racji tego, ze już wcześniej czytałem te zdury" o uszach to uważałem jak macham sondą, niestety czeka mnie teraz klejenie. A zdura" nr 2 to też prawda, jeśli chce się wykorzystać CAŁY POTENCJAŁ wykrywacza to słuchawki są niezbędne. Przy normalnym chodzeniu nie zakładam słuchawek, zostawiam je tylko na miejsca gdzie warto kopać nawet te najsłabsze sygnały. To tyle zdur" ode mnie.
pozdro!
Napisano
Co do uszów, uważam że jeżeli ktoś należy do fan klubu" Whitesowców to da radę połamać (bo ci z whitesami 90% chodzą jakby kosmos skanowali). Chociaż mi się nie wydaję, żeby specjalnie jakoś można było by połamać je. Moim skromnym zdaniem słuchawki to w tym akurat wykrywaczu to podstawa, jeżeli ktoś chce tylko w sezonie latać po plaży to i może na głośniku ale w lesie czy też na polu obowiązkowo. No chyba, że kolega lubi płytko sięgać po fanty.
Napisano
Najlepszy będzie klej do plastiku, który rozpuszcza klejone powierzchnie. Obudowa sondy/uszy są z ABS-u, więc najlepiej żeby wzmocnienie uszu też było z ABS, Co do konkretnej marki kleju to się nie wypowiadam.
pozdro!
Napisano
Tego nie da się dobrze pokleić. Trzeba wtopić wzmocnienia i użyć zgrzewania prętami ABS (o ile to ABS). Naprężenia są zbyt duże dla samego kleju.
Napisano
kol. jacho mówisz z doświadczenia czy to tylko teoria ? a wzmocnienia z czego wtopić ? IMHO odpowiednio dopasowany plastik + odpowiedni klej = sukces ;]
pozdro!

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie