Skocz do zawartości

kampinos-poszukiwania


kempa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie mam jakiejś konkretnej miejscówki.wszystko do ustalenia.dziś mapki przeglądam a jutro po śniadaniu ide do lasu. Można sprawdzić kilka miejsc. Proponuje lasy-truskaw-sieraków-pamiry.lub truskaw-stanisławów-koczargi. Jakieś inne pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kojarzycie Pociechę, to jest tam miejsce gdzie Polacy bronili się przed Niemcami, taka polana konkretnie, są tam jeszcze pozostałości po Polskich Stanowiskach, jak byłem tam jakiś czas temu to znalazło się jakieś odłamki, w tym górną część od granatu :D nie przeszedłem całego terenu bo jest trochę długi a samemu to trochę ciężko... szczególnie że tam teraz masa ludzi się kręci od czasu otwarcia muzeum w Palmirach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego morderc4 z okolic jesteś?jest tam też taka polanka gdzie jest dużo niewypałów więc radze z uwagą kopać:) w palmirach trzeba szczególnie uwarzać na straż parku.biały fiat seicento,suzuki vitara,isuzu picup,łada niva.i fakt dużo ludzi.trzeba się maskować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jestem z Truskawia ;D tzn. już tam nie mieszkam, ale co weekend staram się być, także tereny wokół nie są mi znane.. staram się też dowiadywać czegoś więcej o historii z czasów IIWŚ dot. Truskawia i okolic, żeby wiedzieć gdzie i co szukać :)

Odnośnie Karczmy Pociecha to jedyne co w necie jest to taki tekst: ...Leżąca nieopodal Sierakowa osada puszczańska Pociecha wyrosła w XIX w. w sąsiedztwie karczmy "Pociecha, położonej przy trakcie wiodącym od Wierszy ku Warszawie..." nie wiem czy to się przyda i czy coś po niej w ogóle zostało..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morderc4

Znalazłem jeszcze kilka szczegółów cyt:

Mała osada pośród lasów na południowym pasie wydmowym, w rejonie Palmir i Truskawia. Została założona prawdopodobnie w pocz. XIX w. jako osada karczemna wokół karczmy o wiele mówiącej nazwie Pociecha" i biorąca nazwę od dawnej karczmy. U podnóży Ćwikowej Góry znajduje się strażniczówka KPN, obok której zgrupowanie pomnikowych dębów, tzw. Pociechowe Dęby. Wśród nich okaz o obwodzie 435 cm, wysokości 18 m i wspaniałej koronie: 24 x 28 m.

Z tekstu wynika że nie było jednej karczmy w tym miejscu. Nazwa też jest interesująca. Znalazłem jeszcze informacje na temat gdzie najczęściej mieściły się takie przybytki ( oczywiście skrzyżowania dróg). Moim zdaniem któraś z nich mieściła się na skrzyżowaniu dróg Sieraków-Pociecha z Truskaw-Pociecha. Jeżeli ktoś ma więcej informacji o karczmie poproszę o wpis.

P.S.

morderc4 zasięgnij języka jak będziesz u miejscowych może wiedzą coś więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest coś więcej: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/pociecha-pamieci-jerzykow_52136.html odnośnie karczmy, jeśli chodzi o te skrzyżowania dróg to wiem gdzie one są ale tam nie ma śladów po czymkolwiek żeby tam kiedyś było ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeizoz na mapie sprawdz gdzie jest ćwikowa góra i karczmisko. Nie ma to nic wspólnego z dzisiejszymi domami w Pociesze ani z najbliższą okolicą miejscowości. Jakiś 1-2km na zachód od Pociechy. Chodziliśmy po tych okolicach. Zadzwoń to się ustawimy.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam
dopiero co wróciłem z mini pieszej wyprawy , do celu nie dotarłem przez moczary ,komary jak obsiadły plecak to nie dało rady podnieść hehe , koszmar ,cały pojemnik brosa poszedł w 4 godziny (tandeta).
pozdrawiam leśnych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W puszczy bywa różnie, pewnie coś tam trafić jeszcze można, aczkolwiek nie ma co liczyć na szybkie krótkie wypady, trzeba mocno męczyć żeby coś jeszcze wycisnąć , z własnego doświadczenia wiem że są to dni bądź tygodnie nim trafi się na ciekawsze miejsce (o ile w ogóle się trafi), w dodatku park narodowy więc paradować też sobie nie można, rzadko bo rzadko ale jednak SL czy też leśniczy zdarza się na szlaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie