select Posted March 8, 2011 Author Posted March 8, 2011 WitamŻona znalazła taki oto guzik. Szukałem coś na jego temat i znalazłem to http://www.buttonarium.eu/szczegoly.php?id=169Jednak ten nasz ma na koronie 9 wypustek" a ten z linka 7. Na odwrocie sygnowany : sam. munchheimer w warsza.Na rancie widać pozostałości złocenia. Średnica 23mm.Może ktoś napisze coś wiecej na jego temat?Pozdrawiam
tyfus Posted March 8, 2011 Posted March 8, 2011 Może ci się przyda info :- korona pięciopałkowa - zwykły szlachcic- korona siedmiopałkowa - baron- korona dziewięciopałkowa - hrabiaoczywiście są to guziki liberyjne,twój jeżeli dobrze widzę ma lilie.Z heraldyki nie jestem dobry, ale lilie w herbie ma Gozdawa - jak coś, koledzy uzupełnią :)http://pl.wikipedia.org/wiki/Balowie-pozdro-
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.