Skocz do zawartości

Filmy wojenne a realizm


SHarky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
mam pytanie odnośnie kilku charakterystycznych zastosowań w filmach wojennych <głównie nowe produkcje>
1 W wielu filmach zauważyłem chrakterystyczny obłok jasnego dymu po otrzymaniu trafienia - czym jest to spowodowane?
2 Dlaczego dźwięk wystrzałów tej samej broni choćby samopowtarzalny M1 Garand, nieznacznie różni się od odpowiedników w innych filmach, czy nie jest możlwe uzyskanie jaknabardziej zbliżonych do realiów II wojny odgłosów wystrzałów?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 W wielu filmach zauważyłem chrakterystyczny obłok jasnego dymu po otrzymaniu trafienia - czym jest to spowodowane?- to jest praktycznie tylko wymysł filmowców , tak na prawde pocisk karabinowy ma taką siłę że wchodzi w ciało jak w masło - co najwyżej jak wylatuje to robi większą dziurkę no i mogą fruwać strzepy munduru . Poogladaj na discovery pogromców mitów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodność odwzorowania z rzeczywistością zależy głównie od wysokości budżetu. Historii kina znane są dzieła gdy po postrzale, z pod pachy ofiary wypada czerwona chusteczka ;)
A gdy pieniądze są to już tylko od twórców zależy czy odwzorują zgodnie z realiami czy jak najefektowniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie