Skocz do zawartości

Osówka - hala


erwuce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Pewnie niczego nie wniosę, ale dlaczego nie zapytać.
Dlaczego obetonowano górną część jednej hali w kompleksie Osówka skoro jej dolna część nie została wykuta do końca i czy jej sklepienie nie może w związku z tym kryć czegoś ciekawego?
Prawdopodobnie beton na sklepieniu wylano to pod sam koniec prac kiedy wiadomo było że przegrano wojnę (na co wskazuje pozostawienie szalunków) i kiedy hala (tym bardziej, że nie została wykuta do końca) nie mogła się już przydać.

Wiem, że przejście do dalszej części (jeżeli taka w ogóle istnieje) ulokowane w sklepieniu hali, to karkołomna hipoteza. Poza tym obetonowanie mogło mieć związek z potrzebą zabezpieczenia sklepienia, ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może Niemcy uznali że nie potrzeba obkuwać dolnej części zwróć uwagę na warunki pracy i ile czasu zajmowało kucie tego typu pomieszczeń. co do ukrycia czegoś w sklepieniu wydaje mi się że nic cennego się tam nie znajduje a byłem w Osówce już kilka razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys tam bedac turystycznie zastanawialem sie dlaczego w niektorych miejscach jest beton, a nie jakos wszedzie, czy w jakiejs logicznej ciaglosci? Moze sie zaczelo tam kruszyc czy zasypywac, albo tam cos jest i dlatego to jest zamaskowane szybko zrobionym betonem, o czym swiadcza pozostawione szalunki. Ale nie lubie fantazjowac. Czas kiedys pokaze swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ciekawa jest teza kontrowersyjnego badacza-Igora Witkowskiego.Zakłada on iż gotowy obiekt jest wewnątrz masywu,a znane nam kompleksy Osówka,Rzeczka,Włodarz itd.są jego odnogami(kompleksami wejście-wyjście).Tak więc prace wykończeniowe szły" na zewnątrz i to co dzisiaj widać np.w Osówce to nie ukończone obetonowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są trzy poprawne odpowiedzi
co najmniej...
w zależności:
1 wchodzące w skład Gewerkschaft Consolidirte Wenceslaus Grube kiedykolwiek
2 czynne w w latach xx w. - czytaj atrakcyjne wyrobiskowo
3 posiadające połączenie chodnikami z kompleksem głównym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie