Skocz do zawartości

elektroliza, ocena


Rosforek

Rekomendowane odpowiedzi

witam,
jest zima i postanowiłem wyczyścić/zakonserwować znalezione fanty. Pierwszą swoją elektrolizę przeprowadziłem na zamku, który znalazłem:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=670466#1057763

Chciałbym się spytać czy ten zabieg już powinnienem zakończyć czy dalej jeszcze moczyć itp. Niewielka ilość rdzy jest w środku oraz tam gdzie są wżery. Czy przedmiot trzeba jeszcze poddać zabiegowi, czy można zacząć zabiegi konserwacyjne typu: kąpiel w nafcie. Czy po moczeniu w nafcie, można uzyć przepalonego oleju do konserwacji?( bo czytałem o tym)czy jest on odpowiedni? i czy rdza może jeszcze się pojawiać p otego typu zabiegach?
Proszę o ewenetulane sugestie/porady.

oraz chciałbym się spytac czy elektroliza jest dobra do czyszczenia takich przedmiotów jak: saperki (boję się, że rozpadnie się), siekierki, łopaty. Wydaje mi się, że tak ale wolałbym się upewnić;] (czytałem różne tematy odnośnie elektrolizy)

za wszelką pomoc: dziękuje
pozdrawiam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysciłem zamek i inne rzeczy za pomocą szczotki drucianej, ale znowu wyłazi rdza, zwłaszcza na zamku. Gdy wyczyszcze znowu szczotą drucianą, wsadzić fanty do nafty (żeby wyciągneła rdzę z miejsc wżerów)? czy do oleju?

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie