Skocz do zawartości
  • 0

Nimmernot ??


janushew

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

W całym wierszyku nie ma słowa, które byłoby zbitkiem angielsko- niemieckim. W języku niemieckim istnieje słowo ot" - dociekliwych odsyłam do słowników. Słowo immernot" jest pomysłem autorskim wierszoklety, a interpretacja zależna od lotności czytelnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja, Stalingrad to też miało być wielkie zwycięstwo, tylko von Paulus nie wyraził chęci strzelenia sobie w łeb.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam !! W książce Rekiny i małe rybki" Wolfganga Otto - znalazłem ... Langemarck - miejscowość we Flandrii, o którą w I W.Ś wielokrotnie toczyły się walki. Mowa o natarciu pułków niemieckich, składających się z młodych ochotników, na śiwtnie przygotowane pozycje aliantów 10 listopada 1914, oceniane to jest jako ekonomia mestwą, nieszczęsny niemiecki zwyczaj, polegający na zmywaniu błedów krwia. Podobnie w 1870 tzw. szarża śmierci pruskiej brygady kawalerii pod Mars-la-Tour - atak frontalny na stanowiska artylerii francuskiej, po ataku pozostało jakoby dwóch ludzi- sławione to jest w książkach niemieckich jako wielkie zwycięstwo niemieckie....? pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie