Skocz do zawartości

szukam dobrej ksiązki o odzaczeniach i wyposazeniu w III rzeszy


sid30

Rekomendowane odpowiedzi

witam
czy znacie jakąć dobrą pozycję książkową o odznaczeniach i wyposażeniu-uzbrojeniu w armii w III rzeszy. Chodzi mi o to żeby były tam dobrej jakosci fotki zwłaszcza odznaczeń do porównania czy mam w ręku fals czy oryginał :))
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojewyje nagrady trietiego reicha" Oljeg Kuryliev 2005. Niezła i w przystępnej cenie (ja dałem 50 PLN), porównywalne zachodnie kosztują co najmniej trzy razy tyle.

Deutsche Soldaten jest dobra w sferze wyposażenia, uzbrojenie traktuje po macoszemu. O uzbrojeniu np.
German automatic weapon of WW II" R. Bruce

Niezła w dalszym ciągu jest:

Uzbrojenie Wehrmachtu i Waffen SS" Wadim Kornijenko 1992

Bo operuje oryginalnymi schematami z epoki

Jeśli chcesz pogłebic swoja wiedzę o niemieckich RKM- ach i UKM- ach polecam

MG 34- MG 42 German Universal Machineguns" Folke Myrvanga 2002

No i pozostaje jeszcze fundamentalne dzieło

Sprawocznik po striełkowomu arużju" Żuka obejmujący broń strzelecką całego świata, lecz uwzgledniający niemal wszystkie niemieckie konstrukcje broni strzeleckiej doby II Wojny Światowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są, spisy producentów, ich znaki fotki z obu stron (też kolorowe), pudełka, przytaczane cytaty z dokumentów, foty nadań, zdjęcia odznaczonych etc. Przypuszczam iż nie wyczerpuje tematu (ma 111 s.) ale jak na moje potrzeby które są raczej podstawowe jest w jak najlepszym porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie