Jump to content

Apel i pytanie do pasjonatów historii - najwieszy cmentarz z I wś w Galicji - zapomniany.


michal123456789

Recommended Posts

Michał, zanim zaczniesz drzeć szaty i mobilizować zwarte grupy protestujących sięgnij proszę do archiwum wydarzeń toczących się wokół tego cmentarza, fakt, przez lata zapomnianego. Mniejsza teraz o to w wyniku czyjego błędu czy zaniedbania. Jednak od około roku czy dwóch w tej sprawie nastąpił wyraźny przełom i inicjatywa odbudowy tego cmentarza nie jest już zamiatana pod dywan czy odkładana na kolejną półkę do załatwienia kiedyś tam".

Wystarczy, że przeczytasz to:

http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/477132,tarnowski-cmentarz-202-zmieni-wyglad,id,t.html
Link to comment
Share on other sites

Wystarczy tylko ze popatrzysz na date tego arytukulu i tu cytat Odbudowa cmentarza wojennego numer 202 ruszy już dosłownie za kilkanaście dni". a teraz spojrzysz na date aktualna i jak to miejsce wyglada nadal,dlatego poprosilem kogos kto jest w temacie, o informacje, jesli FAKTYCZNIE wszystko ruszylo z miejsca MS - naprawdę super, bardzo-dobrze - to chciabym uslyszecl, temat sie pojawil bo tego nie widac. Tak czy inaczej dziekuje Ci za ten link ;)

Tu nie chodzi o swego rodzaju mobilizacje, bo najprawdopodobniej konieczna nie bedzie, jak tylko o wypowiedzi osob znajacych nieco bardziej temat i ewentualne ponowne zainteresowanie ta sprawa i przypomnienie - bo dla zwyklego czlowieka - ktory co nieco wie na ten temat,szanuje historie - to conajmniej niedorzeczne.

Pozdrawiam. michal1-9 ( popatrz na przyklad na budowe fontanny za ponad 1mln zlotych a brak jakiegokolwiek konkretnego zajecia sie ta sprawa,tylko zapewnienia slowne z przed kilku miesiecy)
Link to comment
Share on other sites

Czy nie wiesz, że dla urzędnika kilkanaście dni" oznacza najczęściej perspektywę kilkunastu miesięcy? Po drodze są powodzie, susze, modyfikacje budżetu, sprawy pozwoleń, zezwoleń, uzgodnień i ustaleń, niedotrzymanych terminów oraz całej masy tego, na co można zwalić później winę. Najważniejsze, że temat ujrzał światło dzienne i wdarł się do przestrzeni publicznej, w której jest omawiany, choćby na razie tylko na łamach mediów. Przez wiele lat był zapomniany, że poślizg nawet roku uważam jest dopuszczalnym terminem przyjmując za miernik polskie realia. Nie ma się też co oszukiwać, sprawa ta budzi emocje raczej wśród garstki historyków aniżeli rzeszy mieszkańców. Oni mają inne priorytety - nowe galerie handlowe i promocje w nich dostępne, także wymieniona przez ciebie fontanna jest z punktu widzenia władzy lokalnej i takiej też gawiedzi czymś godniejszym. Jednym doda punktów w sondażach, innym wizualną atrakcję. A cmentarz w mieście choćby i był symboliczny zawsze wywoła w konsekwencji głosy oburzenia, tak niepotrzebne [niektórym] właśnie teraz, gdy wybory za pasem:) O stanie zaawansowania prac przy odbudowie cmentarza 202 myślę, że możesz zapytać bezpośrednio Ryszarda Żądły, przewodniczącego Rady Miasta Tarnowa. Jego o złą wolę tutaj posądzać raczej nie ma sensu, człowiek od lat zaangażowany w takie inicjatywy, a jeśli się do niego zwrócisz choćby telefonicznie powinien udzielić informacji.

A tak poza tym temat cmentarza lepiej wywołać lokalnie na tarnowskim forum gdzie skupia się więcej osób, którym nieobce jest to o czym tutaj piszemy.
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, więc tam nalezy odświeżyć temat, przynajmniej wiekszosc tarnowian dowie sie wreszcie o jego istnieniu, nawet samo uswiadomienie ich to juz cos.
Postaram sie tez dowiedziec nieco wiecej od urzednikow, badz tez samego pana R.Scigaly. Choc pewnie bedzie to trudne na obecna chwile,jak wspomniales wybory,etc. Tak czy inaczej dzięki M-s. O jakim forum myślisz?
Link to comment
Share on other sites

i znalazłeś właściwe forum, jak widać temat na nim żyje, dawno tam nie zaglądałem stąd ów niedostatek wiedzy szczegółowej.
Pomimo jak zwykle piętrzących się perturbacji, przesunięć, opóźnień, wzajemnych oskarżeń i wszelkich innych jestem dobrej myśli.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information