Skocz do zawartości

regeneracja i odnawianie gumy


landszaft1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie . z uwagi że zdobyłem niemiecki celownik do Flaka Schwebkreisvisier niestety wykopek ale w stanie nadającym się do konserwacji i w miarę kompletny , niestety jest jeden element czyli okular gumowy ochrony oka . Okular gumowy zdemontowałem , guma nawet nie stwardniała jest podatna na wyginanie , praktycznie nie spękana ale już dosyć sztywna . Niestety Celownik leżał w ziemi i gumowa ochrona na oko była niestety dociśnięta do kamienia przez co leżąc w ziemi ponad 65 lat odkształciła się i ma kształt zdeformowany , zamiast okrągły jest mocno jajowaty. Pytanie zasadnicze czym i jak z powrotem doprowadzić do prawidłowego kształtu gumowej ochrony ie niszcząc jej i nie deformując , w czym zanurzyć aby guma z powrotem się uplastyczniła i była znowu miękka . Jeżeli uda mi się zmiękczyć gumę chociaż na kilka dni to zrobię stalowe kółka aby jej nadały z powrotem kształt okrągły i nawet jak po czasie znowu zacznie twardnieć to już w kształcie jaki jej nadam . czy ktoś regenerował gumowe elementy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie smar silikonowy do uszczelek, wazelina apteczna tez dobra jest na elestycznosść gumy, oszt praktycznie żaden, a można przywrocić elastyczność gumy, i broń panie boże byś to w jakiś rozpuszczalnikach ropopochodnych przemywal, bo guma sparcieje i sie będzie kruszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie