Skocz do zawartości

Jednostka specjalna Brandenburg


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Czytal ktos?
Ja juz 100 stron lyknolem - jesli wszystko co opisuje autor jest prawda to naprawde jestem pod olbrzymim wrazeniem skutecznosci jednostki. Poprostu szok.
Wg mnie cala skutecznosc wynikala z braku swiadomosci, ze mozna walczyc w ten sposob.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją w ręku przez kilka minut w księgarni. Moją uwagę zwróciło zdjęcie na okładce, czyli oficer Abwehry Hans Albrecht Herzner (w mundurze) i dywersanci z Organizacji K" (po cywilu), który byli ohaterami" incydentu na stacji Mosty obok Przełęczy Jabłonkowskiej w nocy z 25 na 26 sierpnia 1939 r. Pierwszy raz czytałem taki opis wydarzeń, które tam się rozegrały. Pisałem kiedyś o tym artykuł na podstawie rozmowy z funkcjonariuszem Straży Granicznej z placówki w Świerczynowcu, który brał udział w tych wydarzeniach. Niemcy - jakoby - wzięli do niewoli polskiego pułkownika i tym podobne kwiatki".
Stek bzdur, które Kurowski przepisał z jakichś nazistowskich gazet lub podbarwionych" wspomnień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee kurde czyli jestem 60 zeta w plecy?
Doczytam do konca....
A na okladce rzeczywiscie Ci z Jablonkova - i podobnie do Ciebie slyszalem, ze bardziej to ich pogonili niz oni wzieli jakiegos plk. do niewoli (a w ksiazce jest to opisane...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam reszty książki, bo jej nie znam. Moja wypowiedź dotyczy tylko prywatnej wojny leutnanta Herznera" (chyba taka książka była). No, ale to wydarzenie z mojego podwórka i nie lubię, jak mi jakiś poczytny autor wciska kit, bo niby wie lepiej".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie