Skocz do zawartości

OWB/MRU - pytania dwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zawitałem w konkretnej sprawie ale na wstępie, jako żem nowy na forum wypadało by skrobnąc parę słów o sobie:

Jako że temat fortyfikacji dotyczący to tego tematu będę się trzymał (oprócz miłosci do stalowych kopuł zajmuję się umundurowaniem wehrmachtu oraz batalionami czołgów cięzkich (sPzAbt);)). Jako że pochodzę z Zielonej Góry to naturalnie przygodę z betonem zaczełem od OWB które zjechałem od Zielonej do Gorzowa ze 3 razy. Potem był Oderstellung i Pommernstellung, fabryki w Forst (Brożek) i w Krzystkowicach itd. Trochę Czech, Śląska, Linii Maginota i pojedyńcze rzeczy w różnych miejscowościach gdzie nadarzała się okazja poświecić latarką. Zaczynałem z początkiem lat 90 a miłość do zapachu betonu zamieniłem na miłość do zapachu kobiety tak ok 2000 roku i tu bunkrowe buty odwiesiłem na kołek na te 10 lat. Jak się jednak okazało ta pierwsza miłośc okazała się trwalsza;) Tu przejdę do meritum sprawy - po pierwsze próbując odnowić kontakty z dawnych lat okazało się że nikt z mojej starej drużyny już na doły nie jeźdźi, takoż bym prosił o jakieś namiary gdzie umówić na wypad się można (forum jakieś czy cuś?), szukam ludzi którzy jadą na bunkry a nie na imprezę na bunkrach, tacy co pamiętają żeby świeczki do plecaka wrzucić co by we wiadomych dla niektórych miejscach zapalić, ostali się tacy jeszcze?
Druga sprawa. Z kolegą z Wałcza kontakt złapałem, jak byłem kiedyś u niego to z tydzień mnie obwoził po Pommernstellung, wtedy obiecałem mu się odwdzięczyć tym samym na Lubuskiej ziemi. Nietoperki się pobudziły, tedy kolega za dwa dni przyjeżdza a ja z ręką w nocniku jestem. Dawniej na takie okazje miałem trasę ustaloną - na dół na pętli boryszyńskiej, na fajeczkę i kibelek w 766 potem spowrotem do 783 górą koło schranhorsta, co by kopuły pooglądać i Helmutów z wycieczek, następnie A64 na doły do Yorka dochodząc i w 724 koło wieży widokowej wychodząc. Znając życie jak teraz pojadę to o kraty czy inne dziwne badziewia się odbiję na tej trasie?
Sprawa taka, że z wycieczką trochę siara kolegę oprowadzić a tam jakoś i mi beton źle pachnie ;), pojedyńcze werki czy dzieła typu Schill to kolega widział (Góra Wisielcza, Śmiadowska itd. na Pommernstellung). Pierwej zamierzam go do Dżonowa wziąść - trochę fajnych rzeczy z werków tam jest (pomijając legalną stronę przedzięwzięcia - brawa się należą za uratowanie tych rzeczy, o ile dobrze pamiętam, ekipie K. Motyla). Więc pytanie moje numer dwa: na dzień dzisiejszy oprócz turystycznych tras idzie gdzieś na lewo wejść? Nie musi to być trasa jak powyżej, ale zależy mi żeby do gdr-u i dworca jakiegoś dojść chociaż żeby koledze pokazać ogrom naszych umocnień.Powiem szczerze że na zejściu na doły i mi zależy bo serducho stęsknione za tym jedynym w świecie klimatem.
żeby nie robić prywaty proszę o kontakt na gg: 5836558 lub e-mail panzermaniac(at)wp.pl

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kochany zadales bardzo trudne pytanie. Czy jest cos otwarte? Jesli jest to raczej nikt Ci tego nie powie. Do niedawna otwarty byl 724 - ciezko bylo auto zaparkowac kolo obiektu - teraz jest zakratowany. W sobote jacys silnorecy" usilowali zdemolowac krate przy pomocy pnia ale niestety nie dali rady - ale dali rade pomazac obiekt spreyem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie