Jump to content

Pozłacany listek chyba odznaka


Recommended Posts

Czy to jest akurat srebro pozłacane to nie wiem.
Czy to jest cienka, czy masywna blaszka. Jak mniej więcej grubość ?
Na pewno nie będzie to odznak, czy odznaczenie. Waham się pomiędzy biżuterią (broszka), a fragmentem elementu ozdobnego, nakładanego np. na stary album fotograficzny itp. I ta druga wersja jest bardziej prawdopodobna ze względu na te ostre, zawinięte krawędzie od spodu.
Link to comment
Share on other sites

Blaszka jest bardzo cinka, sprawdziłem z linijką i wychodzi że może mieć 03-04mm. Na odwrocie nie ma żadnych punktów po zaczepach ani żadnych wskazówek jak i do czego mogło być przymocowa. Masz może pomysł jak ja oczyścić ?
Link to comment
Share on other sites

weź jakiś pojemnik i wrzuć do niego swój fant nalej tyle wody żeby tylko ją zakrywało,wyjmij i w tej wodzie rozpuść 2 łyżeczki kwasku cytrynowego,najlepiej jak woda będzie gorąca,potrzymaj w tej wodzie z 5 minut i później szczoteczka do zębów i pod kran,jak wyczyścisz i umyjesz to przetrzyj troszkę oliwką dla konserwacji po kwasku... pozdro
Link to comment
Share on other sites

No niestety po potraktowaniu kwaskiem cytrynowym złocenie, o ile nim było szlak trafił. Po oczyszczeniu okazało się, że listek wcale nie jest srebrny, a najpewniej niklowany. W miejscach wżerów pokazał się inny metal. Proszę o komentarze.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information