Jump to content

Notgeld Krappitz Papierfabrik 10 Pf.


Recommended Posts

Witam, Jest ktos moze w posiadaniu katalogu monet zastepczych? Mam okazje kupic cos takiego i chcialbym wiedziec ile wydac zeby sie nie nadziac.Jakis skan stronki z ta monetka?(nie ebay czy allegro),moze byc na priv
Z gory dziekuje
Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

sory -mała pomyłka tej monety nie ma w katalogu parchimowicza. W katalogu- Katalog Popularny Monet Polskich oraz monet zastępczych z ziem polskich"- Adam Suchanek, Artur Kurpiweski. Powinna być. Może gdzieś w księgarni go dorwiesz.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Troche wieksza fotka, moze cos koloega kopijnik2 dojrzy...pozdrawiam
jesli ma ktos jakie info na temat tej monetki lub posiada katalog monet zastepczych to prosze sie meldowac, bede bardzo wdzieczny ;) nie moge nigdzie nic znalezc na temat tej monety...

Link to comment
Share on other sites

Proponuję lekturę:
P. Menzel Deutschsprachige Notmünzen und Geldersatzmarken im In- und Ausland 1840 bis 2002", Gütersloh 2005 lub B. Sikorski Śląskie monety zastępcze" katalog tom I-XVI, lub ze starszych pozycji publikacje Paszkiewicza. Znajdziesz tam interesujące Ciebie informacje.
Pozdrawiam
AG
Link to comment
Share on other sites

Większość informacji zawartych jest na monecie - emitentem jest Papiernia w Krapkowicach. emitent ten wydał trzy serie monet tj. 5 i 10 feningów w cynku z pełną nazwą PAPIERFABRIK KRAPPITZ / ACTIEN GESELSCHAFT i Twoja moneta jest właśnie 10-cio feningówką z tej seri. W katalogu B. Sikorskiego to poz. 2 na str.22 w tomie IV. Pozostałe emisje to seria 2 nominałów tj. 1 i 50 fen. bite w cynku niklowanym z napisem PAPIERFABRIK KRAPPITZ / AKT.- GES. oraz nominał 1 fen. bity w żelazie zapewne stemplem monety cynkowej.
Pozdrawiam
AG
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information