Skocz do zawartości
  • 0

Złota obrączka. Próba i znaczek


rozi

Pytanie

Interesuje mnie rozszyfrowanie obu znaczków na tej obrączce.
Które z nisz to próba a które to stempel wytwórcy..?
Czy na podstawie jej wykonania można datować okres czasowy kiedy powstała?
Licze na to że jest to przedmiot stary. Po pierwsze została znaleziona razem z dwiema boratynkami a po drugie nie przypomina typowej obrączki ( solidnie i precyzyjnie wykonanej ) a wręcz przeciwnie. Jest bardzo cienka, delikatna, i jak na wyrób ze złota dość licho wykonana.. Choć to moze przejścia związane z oraniem pola ją tak zdeformowaly..
Czy próba i znak producenta muszą być wybite na tej samej płaszczyźnie czy jedno z nich moze być odwrócone? Bo jeśli mozę to znak z literą E zmiania się w cos w rodzaju rzymskiego hełmu i cyfry 3
W kazdym razie licze na pomoc specjalistów bo ja jestem zielony jeśli o to chodzi. pozdrawiam.

http://img17.imageshack.us/img17/2589/20100515429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie rozszyfrowanie obu znaczków na tej obrączce.
Które z nisz to próba a które to stempel wytwórcy..?
Czy na podstawie jej wykonania można datować okres czasowy kiedy powstała?
Licze na to że jest to przedmiot stary. Po pierwsze została znaleziona razem z dwiema boratynkami a po drugie nie przypomina typowej obrączki ( solidnie i precyzyjnie wykonanej ) a wręcz przeciwnie. Jest bardzo cienka, delikatna, i jak na wyrób ze złota dość licho wykonana.. Choć to moze przejścia związane z oraniem pola ją tak zdeformowaly..
Czy próba i znak producenta muszą być wybite na tej samej płaszczyźnie czy jedno z nich moze być odwrócone? Bo jeśli mozę to znak z literą E zmiania się w cos w rodzaju rzymskiego hełmu i cyfry 3
W kazdym razie licze na pomoc specjalistów bo ja jestem zielony jeśli o to chodzi. pozdrawiam.

http://img17.imageshack.us/img17/2589/20100515429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za te linki, ale niestety po ich przestudiowaniu nie znalazłem nic nawet podobnego..
Macie może jakieś linki do odrobine starszych znaków probierczych? Moze tam coś wyjdzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie