Jump to content

smętek, problem ze stabilnoscią


Recommended Posts

witam,

Jakis czas temu kupilem wykrywacz metalu hs 3 smętek. Wszystko bylo dobrze do czasu zamoczenia na deszczu. Wykrywacz po dostrojeniu do gruntu szybko sie rozstrajal, po podniesieniu do gory milczał calkiem (powiniem dawac sygnal kiedy nie ma pod cewka gruntu, tryb dyskr.) Na szczescie wszystko wrocilo do normy po wysuszeniu suszarką, wykrywacz pracowal poprawnie do momentu kiedy snow sie delikatnie zamoczyl. Myslalem ze ponowne wysuszeniu pomoze, ale pomoglo tylko w pewnym stopniu - wykrywacz sie rozstraja ale wolniej. Wyglada to tak, ze po dostrojeniu do gruntu pracuje normalnie, ale po uplywie juz kilku sekund cichnie i nie daje sygnalu po podniesieniu do gory. Trzeba go resetowac przyciskiem w rekojesci co 2 kroki.

Nie wiem czy dobrze wytlumaczylem moj problem, mysle ze znawcy tego sprzetu beda wiedzieli o co chodzi. Dodam ze ponowne dlugotrwale suszenie nie pomoglo.
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli doszło do zamoczenia eklektroniki to suszenie nic nie pomoże. Jedynym wyjściem będzie telefon do producenta i przedstawienie problemu. Wtedy Pan Henryk zadecyduje co dalej z tym problemem zrobić.

Taka rada z mojej strony, w czasie deszczu zakładać torebki foliowe na elektronike. Wtedy na pewno się nic nie stanie.
<pozdro
Link to comment
Share on other sites

W trybie pracy dyskryminacja nie ma możliwości dostrojenia do gruntu. Albo Ground Ballance albo Disc. Skręć dyskryminację na 0. Zobacz czy problem pojawia się nadal. Sprawdź w trybie Ground Ballance - jeżeli problem występuje na wszystkich ustawieniach to usterka, jeżeli tylko na Dyskryminacji to wpływ gruntu. Sprawdź ustawienie Ground Ballacne z włączoną automatyką - ustaw poziom sygnału odpowiedni do danego terenu i zacznij przemiatać cewką - powinno być ok.
Link to comment
Share on other sites

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem używkę ktoś się jej pozbył bo jak się okazało wzbudzał się jak głupi . Po pierwszym wymarszu miałem ochotę śmignąć nią o drzewko ;). Pomyślałem chwilę , otworzyłem delikatnie cewkę i suszyłem na kaloryferze ok 24 godz. Po uszczelnieniu silikonem i złożeniu wykrywka śmiga jak marzenie .Pamiętaj że elektronikę trzeba suszyć długo i delikatnie a nie przywalić przez 15 min. suszarą i po sprawie !!! Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information