Jump to content

Rejon Krzyża Wielkopolskiego - ciekawe tereny - Prosze o pomoc


Tominew

Recommended Posts

Witam,
Może ktoś z poszukiwaczy podzieli sie informacjami gdzie sa ciekawe tereny do poszukiwań w okolicach Krzyża Wielkopolskiego i Gorzowa Wlp. Z racji ze posiadam wykrywke na militarkę HS-3 poletka odpadają, raczej umocnienia polowe z okresu II wojny światowej. Zastanawiałem sie nad MRU, ale to raczej bardziej na północ.... Prosze napiście gdzie sa interesujace tereny z wyżej wymienionych terenów, a może na weekendzik majowy ktos sie tam wybiera, to dajcie znac,na wspólny wypadzik (mojego maila macie jakby co)

Więc dajcie znać co w trawie piszczy... :)

Pozdrawia
Link to comment
Share on other sites

Kolega przebywa na forum juz jakis czas - i na pewno orientuje sie, ze mamy taki dzial jak miejsca warte odwiedzenia.
Ten watek tam wlasnie sie nadaje.

Zacytuje kawalek postu Każdy post na zasadzie "umieściłem tutaj bo tam nikt nie zagląda równa się banowi bez uprzedzenia." - wisi cos takiego na gorze forum http://www.odkrywca.pl/uwaga-zanim-dodasz-post-na-forum-przeczytaj-to-,227091.html#227091
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za informację rejonów Krzyża Wlkp. przydały się aby zorientowac się w terenie,którego nie znałem. Teraz dzięki wam mogłem poznac historię tego terenu i pośmigac w terenie z wykrywaczem, efekt bardzo obiecujący jak na jeden parogodzinny wypad,a mianowicie na dnie okopu łączącego żelbetonowy schron trafiona została ,,gruszka'' od pancerfausta 100 częścowo w farbie z kalkomaniami i drewnianym tylcem, ale ze względu na to że ma ładunek pozostała w ziemi. No i moje najciekawsze , a zarazem przerażające a mianowicie posuwając się dalej okopem, który łączył się z następnym bunkrem, otrzymałem mocny sygnał na dnie okopu który zachował się w bardzo dobrym stanie (głebokość 1,5m), sygnał był dość mocny co wskazywało na duży przedmiot i usytuowany na małej głebokości ...i faktycznie po odkopaniu 20 cm warstwy piachu wyłoniła się niemiecka puszka od maski p-gaz, stan niestety fatalny, bo w obrębie znajdowały się szczatki niemieckiego żołnierza, bo kopiac dalej wyłonił się hełm, mnóstwo taśmy do mg, żołnierz ubrany był w sweter koloru szarawego,pare guzików i pasków, granacik trzonkowy i wzasadzie to wszystko, niestety nie znalałem nieśmiertelnikaco by mogło by ułatwic zidentyfikowanie. Dlatego chciałbym prosić drogich forumoiwiczów o pomoc w ustaleniu, jakie jednostki broniły okolic Krzyża Wlpk. Wiem że moze to być ciężka sprawa, ponieważ w 1945 roku niemieckie jednostki w większości były pomieszane i tworzyły zlepek dawnej niemieckiej armii, według mnie ów znaleziony żołnierz raczej był volkszturmistą, a wskazują na to umundurowanie sweter i skape wyposazenie. Spróbuję we własnym zakresie zawiadomic fundację ,,Pamięć'' aby owego żołnierza ekskumowali. Już raz nam się udało z żołnierzem z jednostki ss, ale u niego był nieśmiertelnik i odznaka więc, nie było problemu z identyfikacja i ustaleniu całej jego historii (mozecie poczytać o tym w moim poście,, trafienie Kocura'' nawet był o tym artykuł wgazecie). Gdybyście na napisali swoje sugestie co do jednostek broniacych Krzyża Wlkp. to był bym wdzieczny za pomoc, moze macie jakąś mapkę.

Pozdrawiam
Tominew ,, Explo''
Link to comment
Share on other sites

...według mnie ów znaleziony żołnierz raczej był volkszturmistą, a wskazują na to umundurowanie sweter i skape wyposazenie,... a także sztuczna szczęka,coi wskazywało by na podeszły wiek.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information