Skocz do zawartości

monety- wieksza ilosc


tomakzr

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam wieksza ilosz monet w nienajlepszym stanie, moczylem je w oliwce dardzo dlugo i niestety nie ma jakiegos zadawalajacego mnie efektu. pytanie!co moge jeszcze zrobic,zeby je oczyscic i nie uszkodzic(rozne stopy,)wiem ze niektore sztuki moga cos jeszcze pokazac. jakies sugestie??!. dzieki bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz spróbować moczyć monety w wodzie utlenionej. Proces ten może trwać od kilku minut do kilku tygodni, lecz woda nie zaszkodzi moniakom, a efekty będą zadowalające. Możesz użyć wody utlenionej o stężeniu 3% dostępnej w każdej aptece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego powyżej postanowiłem się na tym forum zarejestrować. Diago, draven po co piszecie takie pierdoły, a ktoś potem niszczy sobie monety. Na prawde tak czyścicie wszystkie swoje fanty? Jesli tak to chciałbym zobaczyć efekty tegoż czyszczenia na fotkach.
Tomakzr masz jakieś ładne sreberko które po elektrolizie będzie wyglądało jak strup. Pomijam fakt że miedziaki to już na pewno tego nie przeżyją.
Tu masz moją stronkę www.zbieraniemonet.za.pl
Popatrz poczytaj i wyciągnij wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie