Skocz do zawartości

Pokrywka" do kocha.


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dość ogólne, łączące się ze zdjęciem obok. Czy ktoś biegły w temacie kochów może mi powiedzieć, jak bardzo powszechnie było stosowane w tego typu obiektach przykrycie widoczne na zdjeciu? To wielokątna płyta kilkudziesięcio centymetrowej grubośći (oczywiście z otworem po środku). Z góry dziękuję za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No i dlatego się zapytowuję", bo i dla mnie to trochę zaskakujące jest. Zresztą po nawalnicy odpowiedzi na mojego posta widze, że nie tylko dla mnie. ;)
A co do pewności to mogę tylko dodać, że kilka metrow dalej jest linia okopów z wkopanym kochem z taką płytą oraz z drugim kochem, ale bez przykrycia. Zakładam, może błędnie, że ktoś" tego elementu ze zdjęcia albo nie ustawił na właściwym miejscu, albo wręcz odwrotnie, element ów został tak ustawiony po zdjęciu go z tego gołego kocha.
Dla mnie to takie hybrydowe skrzyżowanie kocha z niedorobionym tobrukiem ... ;) , ale ja się tam nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo Kochbunkrów - ringdtstandów jest na Szczycieńskiej Pozycji Leśnej. Prawie nie występują tam kochbunkry bojowe w innej wersji (bierne występują). Poza tym pojedyncze egzemplarze wystepują na B1 , B2 i ryglu Liswarty.

Gdzie znajduje się ten Twój?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominają mi się z sześciokątnym deklem ale bez otworu w stropie za to dekiel jest odlany razem ze strzelnicami - czyli kompletnie co innego. Niestety nie mam swoich zdjęć dodam zdjęcia ze strony www.fortyfikacje.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na Twoją sugestię o studzienkach pozwolę sobie zacytować samego siebie, z tego co pisałem kilka postów wyżej, bo moze Ci umkneło: ... kilka metrow dalej jest linia okopów z wkopanym kochem z taką płytą oraz ..."
Dodaję też zdjęcie wspomnianego kocha, który wszystko ma na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dla mnie wygląda to na wzmocnienie stanowiska niszczycieli czołgów. Płytka studzienka 1,5m wysunięta 20-30m przed linię okopów górna część wzmocniona płytą. W moich okolicach było to betonowe koło grubości 20-30cm. W środku siedział żołnierz z pancem. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie