Skocz do zawartości

tu warto pokopac?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich:) mieszkam nieopodal wioski Medynia Głogowska i mam pewne info o miejscu postoju niemieckiej armi podczas marszu na ruskich. z opowiesci babci wiem ze bardzo wielkie formacje wypoczywaly nad stawami w tej opkolicy. chodzac do kosciola na nauki do komuni codziennie dostawala od nich czekolade:) ma ktos jakies informacje jeszcze o tym miejscu? jak myslicie warto to dokladniej sprawdzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj innych miejscowych i taka moja drobna rada, nagraj opowieści babci, jest to kawałek ciekawej żywej historii, ludzie niestety odchodzą i warto zachować takie opowieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki to od dawna po mojej wiosce chodza tez plotki ze po tych wojskach pozostala pamiatka w postaci uszkodzonego czołgu ktory ponoc zakopali. ostatnio uzyskalem dokladniejsze dane gdzie takowe zdarzenie mialo miec miejsce i na wiosne to sprawdze dokladniej:) historia jakich wiele ale co mi szkodzi... walki miejsce mialy napewno bo o kilometr odemnie jest grób dwóch niemieckich żołnierzy,z tego co babcia mowiła to zabici kierowca i pasażer motocykla. od ostrzału spłonął tez kosciół w Medyni Głogowskiej wiec napewno cos sie tu działo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berecik tak jak napisalem... opowiesci jakich wiele wiec podejdz do tego do tego z wieksza rezerwa a nie odrazu ironiczne kto go pilnowal jakies posterunki...:P a skąd wiesz ze jesli(mówie jesli) cos takiego mialo miejsce to moze byl tak rozwalony ze nadawal sie tylko do zepchniecia w jakis rów i tyle? przeciez nie wzieli by go na hol i nie ciągli ze sobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie