kindzal Posted December 10, 2009 Author Posted December 10, 2009 Litwa zamierza domagać się od Niemiec rekompensaty dla obywateli Litwy, którzy w 1941 roku zostali przymusowo wysiedleni z Suwałk na Litwę - pisze dziś dziennik Lietuvos Żinios". Rezolucja wkrótce ma zostać skierowana pod obrady Sejmu Litwy. Jeżeli Sejm ją poprze, zostanie skierowana do rządu z propozycją rozpoczęcia negocjacji ze stroną niemiecką.Zrzeszająca wypędzonych organizacja społeczna Suvalkija" od 15 lat bezskutecznie zabiega u władz niemieckich o rekompensaty. Jednakże, jak tłumaczy strona niemiecka, w tej sprawie rozmawiać powinny nie organizacje społeczne, tylko litewski rząd.Przewodnicząca organizacji Suvalkija" Birute Kiżiene nie potrafi na razie odpowiedzieć na pytanie, ile osób może ubiegać się o rekompensaty, gdyż nie jest prowadzona taka statystyka. Nie spekuluje też, o jaką sumę by się ubiegano. Niewykluczone, że mogłaby ona wynieść kilka milionów euro.http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7350794,Litwa_chce_pieniedzy_od_Niemiec_za_wysiedlenia_z_Suwalk.html
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.