Skocz do zawartości

Odnaki Baterii Łączności Artylerii Lekkiej


Lemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mój przodek służył przed wojną, jak i w trakcie w 30 PAL (był telefonista artylerii) w Brześciu. Szukam informacji na temat odznak noszonych na mundurach garnizonowych w tej jednostce. Oprócz znanej mi Odznaki Pułkowej i stylizowanych 30-tkach" na pagonach nosili również inne oznaki podejrzewam, że funkcyjne" na prawej piersi powyżej kieszeni.
Czy ktoś z was ma informacje co to były za odznaki, czy naprawdę były to specjalności" i jak one wyglądały?

Będę naprawdę wdzięczny za ewentualną pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , widzę że nikt nie wie. Postaram się dołączyć wieczorem jedyne zdjęcie jakie mam takowego munduru, może będzie łatwiej.
A przy okazji jeśli ktoś ma archiwalne zdjęcia z 30PAL, bardzo bym był wdzięczny za zamieszczenie bądź kontakt.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli służył w 1938 roku lub później, to na kołnierzu powinien jeszcze mieć aźki" tataraku - wprowadzone w tym pułku 7 maja 1938 roku, wraz z nadaniem mu nazwy wyróżniającej Poleski".

A jeśli masz możliwość, to jedź do Brześcia obejrzeć koszary na Wyspie Północnej, póki jeszcze stoją. Kilka lat temu opuściła je armia białoruska, a w tym roku koncertowo zdewastowano je podczas kręcenia jakiegoś filmu wojennego - była potrzebna scena pożaru w koszarach - no to je podpalono... :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Baźki są! Dzięki Tobie wiem też mniej więcej kiedy tam służył przed Wojną.
Mam już komplet, odznaka którą utożsamiałem z funkcją, to po powiększeniu lupą okazała się odznaką POS. Jak uda mi się dorwać jakiś skaner to zamieszczę - może komuś się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie