Jump to content
  • 0

lampa karbidowa


atlantic

Question

Posted

koledzy, mam pytanie dotyczace owej lampy. Gdzie te lampy byly stosowane, przez kogo i w jakich latach? Czy te lampy to rzadkosc? Pozdrawiam

8 answers to this question

Recommended Posts

Posted

Tak,po wojnie również produkowano karbidówki,a to przykład -mój nabytek ze złomu:mosiężna lampa PKP z orzełkiem bez korony.Większość powojennych tego typu lamp miała niestety w sobie szkodliwy azbest[to ta biała wkładka w górnej części kopułki],która miała za zadanie by lampa się nie przepalała.
Będę musiał jakoś to z utylizować przed konserwacją.
Pozdrawiam

Posted

koledzy, mam pytanie dotyczace owej lampy. Gdzie te lampy byly stosowane, przez kogo i w jakich latach? Czy te lampy to rzadkosc? Pozdrawiam

Posted
Być może też kolejowa, tu coś podobnego, może nie całkiem ale też z tej fabryki
http://209.85.129.132/search?q=cache:WJXEDMjXvIEJ:www.allegro.pl/item742927774_niemiecka_kolejowa_lampa_naftowa_gorlitz_zgorzele.html+Wilhelm+Kohler+GORLITZ&cd=1&hl=pl&ct=clnk
Posted
tutaj kolego jest chyba taka sama pozdr. http://cgi.ebay.de/Karbid-Handlampe-Bahnlampe-Bergbau-G%D6RLITZ-Karbidlampe-_W0QQitemZ140364673291QQcmdZViewItemQQimsxZ20091205?IMSfp=TL091205001006r14618

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information