atlantic Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 hej odkrywcy:) chcialem prosic o informacje o tej saperce. Pozdrawiam. Z gory dzieki za pomoc.
herman1984 Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Witam,to amerykańska łopatka saperska M43,wzorowana na niemieckiej.Pozdro
herman1984 Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Ma jakieś bicia?nie wiem do którego roku je produkowano,ale wydaje mi się,że wojenna:)
atlantic Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 teraz dzieki twoim namiarom sie przyjrzalem dokladniej. faktycznie jest sygnowana - AMES 1944 no i to oznaczenie z bialej farby na trzonku
necroskop Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Witam.Ładny stan, kolega wytargał taką z gleby w stanie agonalnym. Pytanie skąd w wielkopolsce takie rzeczy? Marek
atlantic Posted December 6, 2009 Author Posted December 6, 2009 saperka jest na podkarpaciu...odkupiona tanio od znajomego...
herman1984 Posted December 6, 2009 Posted December 6, 2009 Pomoc amerykańska dla armii czerwonej(mogła przywędrować z jakimś ruskim:)),zrzuty dla partyzantki,przyczyn moze być wiele,sam miałem bagnet do garanda wykopany w byłym woj.radomskim.Pzdr
Question
atlantic
hej odkrywcy:) chcialem prosic o informacje o tej saperce. Pozdrawiam. Z gory dzieki za pomoc.
9 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.