Skocz do zawartości

Alpaka


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
3%wystarczy do usunięcia matowego nalotu tlenków. Wszystko zależy od stopnia skorodowania, ale można to zwiększyć tak jak napisałem. Ten r-r bardzo delikatnie rozpuszcza tlenki miedzi, niklu i samą miedź nie rusza cynku. Dlatego pozostaje żółty kolor, bo cynk w stopie blokuje dalsze rozpuszczanie miedzi. Z czystą miedzią przy większym stężeniu należy uważać, może usunąć zbyt dużo. Miałem problemy z doczyszczeniem bardzo mocno zniszczonej skorodowanej pięcio złotówki z 1976r. ale do pieniędzy dodaje się inne metale, dokładnym składem się nie interesowałem. Zdjęć przed czyszczeniem nie posiadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najtrudniej jest stwierdzić, że to jest napewno alpaka, albo mosiądz. Niemcy mieli metalurgię bardzo rozwiniętą.
Kiedyś miałem kłopoty z oczyszczeniem 5-pfennig z 41r.
przypominało stop aluminium, albo cynkowy. W końcu wrzuciłem na kilka sekund do kwasu azotowego i się wyczyściło, ale nie polecam to są bardzo skrajne metody.
Dla przypomnienia alpaka składa się z: 50%-70% miedzi, 10%-20% niklu, 5%-30% cynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu podarowałbym sobie tą flanelę, bo powiedzmy sobie szczerze ta klamra nigdy juz nie będzie wyglądała jak nowa. Trochę to przypomina działanie niektórych indywiduów malujacych wykopane bagnety czarną farbą, żeby wygladały jak nowe- wżery i tak widać i po co się oszukiwać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak macie racje sam jestem przeciwnikiem polerki ale klamra była zbyt matowa jak na alpakę - a moczyć już nie mogłem bo by ją podziurawiło , ,już pisałem że gdyby była z innego materiału to bym jej więcej nie ruszał , ale będzie ciemnieć :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie