Skocz do zawartości

karna kompania


szczurek_1979

Rekomendowane odpowiedzi

Czy chodzi o ten film gdzie jest karna jednostka pancerna (!) na froncie wschodnim?

Kiedyś mi się podobał ale z czasem zjechałem go w swojej ocenie mocno. Od sprzętu gdzie niemieckie czołgi grały chyba nieprzerobione T-55,umundurowanie też chyba słabe, Niemcy i Rosjanie zabawiający się ze sobą w rzece, kilkuosobowe superkomando przedzierające się przez tereny Iwanów, po czym wybijają z łatwizną cały garnizon na stacji kolejowej, inni łażą po ziemi niczyjej z tablicą Rosjanie - nie strzelajcie do dzieciaków", i na koniec chojracy roztrszeliwują swoich dowódców i td.

Gdzieś obiło się kiedyś że ten film zrealizowano na podstawie książek Svena Hassela. Nie dziwne że wyszedł taki potworek:P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, ale wkradł mi się mały błąd, to nie jest karna kompania tylko Karny batalion" a reżyserował go, nie wiem czy uda mi sie to poprawnie napisać, Nikolaj Dostaj, rosyjski film. Na poczatku myślałem że skoro ruski to musi być do d....y ale zaskoczyl mnie w bardzo pozytywny sposób :-) i tak jak pisałem wcześniej oglądałem go wczoraj już 3 az i na pewno nie ostatni :-) gorąco polecam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym 9 rota przypomina Kompanie Braci ?To nie mam zielonego pojecia.Chyba,ze to i to -to filmy wojenne.A wydaje mi sie wrecz,ze przekaz jak i tresc tego filmu ,oraz przesłanie w nim zawarte-zasługuja na najwyzszy wymiar szacunku.Bo czymze jest bezsensowna wojna?I bezsensowne ofiary?Pamietajmy tez ,ze Amerykanscy zolnierze byli witani jak bochaterowie-Rosyjscy po powrocie byli opluwani ,wymawiano im odznaczenia i medale jakie tam zdobyli..Jak strasznie i okrotnie ich potraktowano..Zreszta ostatnie słowa Bohatera mowia wiele..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny panie feld temat dotyczy serialu karny batalion a nie filmu kinowego 9 kompania i do wyżej w/w serialu się odnosiłem co zresztą jest oczywiste. Tak więc proszę wyluzować ze swojej strony.
Odnośnie filmu 9 kompania to jest on porównywany z Plutonem tak w kwestii formalnej !!!
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy..Szanowny Panie Kurt.Jak sam Pan widzisz nie ja poruszylem temat tego filmu,lecz kolega ,ktory napisal ten post.A ustosunkowal sie Pan do tego wyrazajac swoja opinie.Czy nie tak?Chyba ,ze moj sznowny komp,zle literki mi na monitrze pokazuje..A wyrazic opinie ma prawo kazdy.Nieprawdaż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prowadzenie tego of topu jak i zaśmiecanie forum jest bezcelowe tak więc reasumując:
1. Karny Batalion jest warty zobaczenia !!!
2. wszelkie smutki i żale a także ból związany z owym tematem proszę kierować już do mnie na pw jeżeli coś nie jest jasne.
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Właśnie oglądałem ten serial i jak dla mnie film nie jest zły, dobry pomysł, scenariusz i jego plus,że jest to rosyjski film o Rosjanach, ale sceny batalistyczne to, jedna wielka klapa, strasznie mnie razi taka bylejakość, podrabiany jeep i te czołgi.. już nie mówiąc o efektach specjalnych, które są na poziomie kina amatorskiego. Wielka szkoda, że to nie jest koprodukcja z USA i ich milionami, dopiero byłoby co oglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mnie osobiście ten film nie przypadł do gustu... po obejrzeniu, już nie pamiętam 3-4 odcinków, darowałem sobie resztę.
Nie podam teraz przykładów (odcinki oglądałem ponad rok temu i już do tego nie wracałem), ale tak ogólnie mówiąc drażniła mnie w tym filmie Putinowska propaganda". Przejawiało się to m. in. w zrzucaniu winy na ówczesną władzę i komunizm, tym samym wybielaniu Rosjan i tworzeniu obrazu Wielkiej Rosji-wyzwolicielki narodów".
W tym serialu chyba niczego nie wyzwalali, ale mimo wszystko oglądając tych pare odcinków miałem wrażenie, że celem twórców jest ukazanie w jak najlepszym świetle wspomnianej już Wielkiej Rosji".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie