Skocz do zawartości

Mogila Wujka.


babka

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Wujek urodzony 25.09.1926 w Jankowie Przygockim i mieszkajacym na Slasku sluzyl (nie z jego woli) w wojsku niemieckim ,babcia i mama dostali wiadomosc ze zginal w Monte Carlo 2.09.1944 nr. poczty polowej 29682F jezeli ktos go rozpoznal i cos wie wiecej prosze o kontakt i dziekuje bardzo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie w słupku są napisy
kliknij na napis Grabersuche
następnie kliknij ...zur Onlinesuche
nastepnie w rubryce Nachname wpisz nazwisko wuja czyli Fluder
pózniej wybierz go z tabeli i kliknij na odpowiednie personalia bedziesz miała troche informacji
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi probuje jak moge i nic mi nie wychodzi,wiem ze starasz mi pomoc za co bardzo dziekuje ,moglbys wlozyc za mnie dane Wujka ? Jezeli nie to trudno ,zginal mlodo i jest w naszych sercach dziennie ,dlaczego takiej listy nie wloza na stronach internetowych ? albo ja zle szukam ,jestem bezradna ,jeszcze ta bariera jezyka ,przeciez nie kazdy rozumie w tych jezykach, co tam zadaja pytania ,pozdrawiam i dziekuje bardzo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Twój Wujek spoczywa w miejscowości Dagneux (Francja) - w wojskowej części cmentarza Endgrablage: Block 34 Grab 55

Yama


Zum Gedenken

C1047583
Nachname: Fluder
Vorname: Eduard
Dienstgrad: Grenadier
Geburtsdatum: 26.09.1926
Geburtsort:
Todes-/Vermisstendatum: 02.09.1944
Todes-/Vermisstenort:


[Nähere Informationen zu diesem Friedhof erhalten Sie hier.] Eduard Fluder ruht auf der Kriegsgräberstätte in Dagneux (Frankreich) .
Endgrablage: Block 34 Grab 55

Nähere Informationen zu diesem Friedhof erhalten Sie hier.

Falls der Obengenannte mit Ihnen verwandt ist, und Sie von uns über Sachstandsänderungen informiert werden möchten, füllen Sie bitte das folgende Formular aus. Wir legen dann einen Vorgang an, um Sie somit über Neuigkeiten unterrichten zu können. Bitte prüfen Sie vorher an Hand Ihrer Unterlagen sorgfältig, ob es sich wirklich um Ihren Angehörigen handelt. Falls Sie nicht sicher sind, vermerken Sie dies im Textfeld des Formulares.

Hinweis für Friedhofsbesucher: Auf einigen Soldatenfriedhöfen, die der Volksbund derzeit in Osteuropa errichtet, ist die Namen-bzw. Grabkennzeichnung noch nicht erfolgt. Es empfiehlt sich deshalb vor einer geplanten Reise eine Rückfrage bei der Bundesgeschäftsstelle in Kassel.

Der Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge sorgt für die Ruhestätten der im Ersten und Zweiten Weltkrieg ums Leben gekommenen deutschen Soldaten. Der Volksbund errichtete bisher über 820 Kriegsgräberstätten in 45 Staaten, auf denen etwa zwei Millionen Kriegstote ruhen. Bau und Pflege dieser Friedhöfe wurden nur möglich durch Spenden der Förderer dieser humanitären Arbeit sowie durch Beiträge der über 197 000 Mitglieder des Volksbundes.

Bitte unterstützen Sie unsere Arbeit durch eine Spende oder Ihre Mitgliedschaft.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panu bardzo za taka szybka odpowiedz i ze nareszcie znam prawde gdzie go szukac ,mysmy dostali taka wiadomosc ,wiec szukalam tam i bylam daleko od prawdziwego miejsca ,reszte sobie poszukam ,bo mieszkajac w Dunkierce ,bede mogla dowiedziec sie wiecej ,czy jest w wspolnym grobie ,albo ma Swoj grob? jeszcze raz bardzo dziekuje i zycze milego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę do kolegi Bodex i do innych forumowiczów - czy są jeszcze jakieś inne strony www (poza http://www.volksbund.de/) gdzie można znaleźć informacje o miejscach pochowku żołnierzy - czy są takie strony o polskich i rosyjskich żołnierzach ?

Przydałaby się taka stała informacja na forum i dodatkowo adresy instytucji , do których można napisać

pozdr
yama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie